У цей день 14 травня

 

  У свiтi:
• 14–15 травня Всесвітній день перелітних (мігруючих) птахів (World Migratory Bird Day). Відзначається з 2011 р. у другу суботу та неділю травня згідно Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотяних птахів у співпраці з Конвенцією про збереження мігруючих видів у 2006 р. у форматі глобальної інформаційно-освітньої кампанії, спрямованої на створення сприятливих умов для перелітних птахів і збереження місць їхнього проживання в усьому світі.

• Всесвітній день справедливої торгівлі (World Fair Trade Day). Відзначається у другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої організації справедливої торгівлі а весь місяць травень вважається місяцем справедливої торгівлі.

• Всесвітній день скрипки (World Violine Day). Заснований в 2012 р. К. Макаоїдом, професійним скрипалем з Донегала (Ірландія) та збігається з річницею смерті італійського скрипкового майстра Антоніо Страдіварі. Відзначається в суботу, найближчу до 19 травня і присвячений всьому, що пов'язано з цим музичним інструментом.

• День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Запроваджений постановою Верховної Ради України №1178-IX від 02.02.2021 р. Загальна назва осіб, які вчинили подвиг – «Праведники народів світу», тобто особи, які за своєю національністю не були євреями, але з ризиком для життя рятували євреїв у роки війни. Україна – серед першої п’ятірки (четверте місце за Польщею, Нідерландами та Францією) світових держав, де найбільше врятували євреїв від рук нацистів. На 1 січня 2020 р. 2 659 громадян України удостоєні Ізраїлем звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту.

• 290 років від дня народження Томаса Гейнсборо, англійського живописця та малювальника, майстра портрету і пейзажу, одного з видатних портетистів Англії, та XVIII ст. взагалі. Помер 2 серпня 1788 р.

• 75 років від дня народження Валерія Миколайовича Брумеля, російського й українського легкоатлета, заслуженого майстра спорту СРСР (1961 р.), шестиразового рекордсмена світу зі стрибків у висоту, олімпійського чемпіона (1964 р.). Помер 26 січня 2003 р.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека