У цей день 30 жовтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день перекладу (International Translation Day). Відзначається згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН з 2017 р. День був заснований ще у 1991 р. Міжнародною федерацією перекладачів (Federation internationale des traducteurs, FIT) і святкується в день пам’яті (смерті) святого Ієроніма (англ. Saint Jerome of Stridonium), одного з чотирьох латинських отців Церкви, письменника, історика, перекладача, який традиційно вважається заступником перекладачів. Починаючи з 2005 р. в ООН проводиться Конкурс ім. святого Ієроніма на кращий Письмовий переклад англійською, арабською, іспанською, китайською, російською, французькою, а також німецькою мовами. Мета конкурсу, в якому можуть брати участь співробітники постійних місій, акредитованих при ООН, а також студенти партнерських університетів, – просування багатомовності та поширення інформації про важливість роботи перекладачів у здійсненні багатосторонньої дипломатії.

• Всеукраїнський день бібліотек. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 471/98, від 14.05.1998 р. В Україні налічується близько 40 тис. бібліотек, з них 18 тис. – публічні. В це число входять бібліотеки: публічні (у т.ч. спеціалізовані для дітей, юнацтва), технічні, сільськогосподарські, медичні, академічні, освітянські бібліотеки вищих навчальних закладів, бібліотеки для сліпих.

• Всесвітній день моря. Відзначається в останній четвер вересня за рішенням Х сесії Асамблеї Морської консультативної організації (зараз Міжнародна морська організація – International Maritime Organization, IMO), яка відбулася в листопаді 1977 р.

• День усиновлення. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 1088/2008 від 27.11.2008 р.

• 125 років від дня народження Ярослава Васильовича Барнича, українського композитора, дириґента, скрипаля, педагога, одного із засновників Гуцульського ансамблю пісні і танцю, основоположника модерної української оперети, автора оперет «Дівча з Маслосоюзу», «Шаріка», «Пригода в Черчі», "Гуцулка Ксеня", інструментальної, хорової, камерно-інструментальної та вокальної музики, пісень-танго «Ох Соловію», «Чи тямиш?», «Гуцулка Ксеня» та інші. Помер 1 квітня 1967 року.

• 95 років від дня народження Костянтина Дмитровича Огнєвого, українського співака (тенор), викладача Київської консерваторії, професора, народного артиста України, виконавця партій в операх «Євгеній Онєгін», «Борис Годунов», «Травіата» та інших. Помер 12 грудня 1999 року.

• 75 років від дня народження Семена Фішельовича Глузмана, українського правозахисника, колишнього дисидента та політв’язня, психіатра, виконавчого секретаря Асоціації психіатрів України, директора Українсько-американського бюро захисту прав людини, члена Американського товариства психіатрів, Королівського коледжу психіатрів Великій Британії, Товариства психіатрів і неврологів Німеччини, співголови Комітету «Бабин Яр» (разом із М. Поповичем та І. Дзюбою).


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека