У цей день 29 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати та харчові відходи. Відзначається згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН з 2019 р. з метою перегляду поглядів на необхідність перетворень і збалансованих підходів до виробництва і споживання продовольства. Щорічно близько 1/3 всього виробленого в світі продовольства виявляється у втратах або відходах. У країнах, що розвиваються, чимала частка продовольства (40%) втрачається на стадії збору врожаю або переробки. Це називається продовольчими втратами. У розвинених країнах такий же відсоток (40%) втрачається на стадії споживання або роздрібної реалізації, коли у відходи йдуть продукти харчування, не куплені в магазинах або не з'їдені вдома, в ресторанах або кафе. Це називається харчовими відходами.

• 29 вересня — 3 жовтня — 80 років трагедії у Бабиному Яру (м. Київ), де німецько-фашистські окупанти розстріляли понад 100 тис. мирних жителів (за даними, які наводилися на Нюрнберзькому процесі).

• 75 років від початку Донбаської оборонної операції військ Південного фронту. Операція тривала до 4 листопада 1941 року.

• 155 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського, українського історика, академіка ВУАН (1923–1931 рр.), організатора української науки, літературознавця, соціолога, письменника, публіциста, громадського, політичного і державного діяча, Голови Центральної Ради УНР (1917–1918 рр.), голови Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувача кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автора понад 2000 наукових праць, якими він зробив вагомий внесок у формування концепції української історії. За думкою багатьох істориків, Грушевський – ключова постать української революції: «Грушевський має бути на першому місці, адже він був наскільки загальновизнаним лідером, що на початку революції навіть не виникало питання, хто очолить рух». Помер 25 листопада 1934 року.

• 145 років від дня народження Людвіга фон Мізеса, австрійського економіста, основоположника неолібералізму, засновника новоавстрійської школи економіки, автора праць «Теорія грошей та кредиту», «Соціалізм: економічний і соціологічний аналіз», «Епістемологічні (гносеологічні) проблеми економіки», «Елементарні основи економічної науки», «Людська діяльність: трактат з економічної теорії» та інших. Помер 10 жовтня 1973 року.

• 120 років від дня народження Енріко Фермі, італійського фізика, відомого своїми роботами в галузі ядерної, квантової та статистичної фізики, одного з основоположників квантової фізики. Помер 28 листопада 1954 року.

• 70 років від дня народження Василя Якимовича Ярича, українського скульптора, народного художника України, автора багатьох монументальних скульптур: меморіальний комплекс «Борцям за волю України» (Стрий), пам'ятник Михайлу Грушевському (Долина), пам'ятник Данилу Галицькому (Львів), пам'ятник «Просвіті», пам'ятник «Борцям за Українську державу» (Долина).

• 45 років від дня народження Андрія Миколайовича Шевченка, українського спортсмена (футбол), Героя України (2003 р.), який виступає за київське «Динамо» і національну збірну України, володаря «Золотого м’яча» 2004 р. – призу, який вручають найкращому футболісту Європи.

  На Днiпропетровшинi:
• 1906 р. у в с. Припутки Ічнянського району Чернігівської обл. народився Михайло Олексійович Селех, професор, кандидат сільськогосподарських наук, виконуючий обов’язки директора Дніпропетровського сільськогосподарського інституту.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека