У цей день 28 жовтня

 

  У свiтi:
• День права знати та Міжнародний день загального доступу до інформації. День права знати започаткований у 2002 р. у м. Софії (Болгарія) на зустрічі громадських та міжнародних організацій, що діють в галузі свободи інформації. У 2015 р. на конференції ЮНЕСКО день було оголошено Міжнародним днем загального доступу до інформації. У 2019 р. Генеральна Асамблея ООН ухвалила відповідну резолюцію. Однією з ініціаторок цього стала Україна. Також співавторами пропозиції виступили Аргентина, Канада, Коста-Ріка, Ліберія та Сьєрра-Леоне. Доступ до інформації означає, що кожна людина має право шукати, отримувати і поширювати інформацію. Це право є невід'ємною частиною права на свободу вираження поглядів. В Україні створена мережа захисників права на доступ до інформації, яка об'єднує громадських активістів, що відстоюють право на доступ до інформації, надає методичну інформацію запитувачам інформації. Цей проєкт реалізовується громадською організацією Інститут Медіа Права за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

• 400 років від укладення Хотинського мирного договору, укладеного між Польщею і Туреччиною (без участі козаків) після завершення Хотинської битви 1621 р.

• 370 років від укладення Білоцерківського мирного договору між польським урядом і гетьманом України Б. Хмельницьким, укладеного після невдалої для селянсько-козацьких військ Берестецької битви.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека