У цей день 27 жовтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день туризму. Засновано ІІІ сесією Генеральної Асамблеї Всесвітньої туристської організації, яка відбулась у 1980 р. Мета свята – пропаганда туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв’язків між народами різних країн. Туризм проявляється як форма суспільного споживання специфічних благ, послуг і товарів, що об’єктивно розвинулась внаслідок соціологізації відтворювальної функції, утворивши галузь діяльності зі створення цього специфічного продукту та організації його споживання, яка за кінцевим призначенням і характером діяльності належить до споживчих галузей господарства.

• День туризму. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 1047/98, від 21.09.1998 р. Туризм є важливою галуззю економіки України. Щороку Україну відвідують понад 20 млн туристів. За даними Всесвітньої організації туризму (UNWTO), Україна входить до десятки лідерів міжнародного туризму за кількістю відвідувань. В Україні під охороною держави перебувають понад 140 тис. нерухомих пам’яток історії та культури. Сфера індустрії гостинності України включає як активні види відпочинку і спортивного туризму, (наприклад гірськолижний спорт), так і подорожі пізнавального характеру на базі багатої археологічної та релігійної історії країни. У світі стають відомими численні лікувальні курорти, розташовані буквально у всіх регіонах України.

• 200 років від дня народження Анрі-Фредеріка Ам’єля, швейцарського письменника, поета, мислителя-есеїста, критика, перекладача, автора «Щоденника», який став взірцем жанру «душевна аналітика». Помер 11 травня 1881 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 155 років тому (1866 р.) у Катеринославі у залі засідань Будинку губернського дворянства відбулось перше засідання Катеринославського губернського земства.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека