У цей день 26 квiтня

 

  У свiтi:
• Європейський день мов, заснований 6 грудня 2001 р. Радою Європи за підтримки Європейського Союзу. Відзначається в країнах Євросоюзу. Всього на Землі близько 6 000 мов, з яких 1 000 – африканські, 700 – папуаські. Сорокома найбільш поширеними світовими мовами говорить 2/3 населення Землі. ООН визначила 6 офіційних мов: англійська, французька, арабська, китайська, російська та іспанська, на яких говорять у всьому світі. У кожної з цих 6-ти мов є свій день, який відзначається щорічно з 2010 р. із ініціативи Департаменту зв ‘язків із громадськістю Організації Об ‘єднаних Націй із метою зміцнення традиції багатомовності.

• День машинобудівника. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 361/93, від 8.09.1993 р. у четверту неділю вересня як професійне свято працівників машинобудування і приладобудування. Головними складовими ринку машинобудівної промисловості України є продукція таких галузей як транспортне та енергетичне машинобудування, автомобілебудування, а також машинобудування для нафтохімічної та хімічної, металургійної та гірничодобувної промисловості, верстатобудування. В Україні функціонує розгалужена структура транспортного машинобудування, до якої належать підприємства з виробництва тепловозів, вагонів, легкових і вантажних машин, мікроавтобусів, тролейбусів, а також морських суден і літаків. У структурі машинобудівної галузі України нині понад 2 800 промислових підприємств і 230 організацій, які виконують наукові та науково-технічні роботи. Загальна кількість працюючих – понад 1 млн чоловік.

• Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. Відзначається згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН з 2013 р. з метою підвищення рівня інформованості та просвіти населення про загрозу, створювану ядерною зброєю для людства, і необхідності повної ліквідації цієї зброї, з тим щоб мобілізувати міжнародні зусилля на досягнення спільної мети побудови світу, вільного від ядерної зброї. В даний час в арсеналах країн світу налічується близько 14 тис. одиниць ядерної зброї. Більше половини населення світу живе в країнах, які або мають таку зброю, або є членами ядерних альянсів.

• 120 років від дня народження Семена Дмитровича Скляренка, українського письменника, перекладача, журналіста, автора повістей «Тиха пристань», «Матрос Ісай», романів «Бурун», «Помилка», «Страх», «Пролог», «Хазяїн», «Карпати», трилогії «Шлях на Київ», історичних романів «Святослав», «Володимир». Помер 8 березня 1962 року.

• 100 років від дня народження Федора Кузьмовича Сарани, українського бібліографа, літературознавця, шевченкознавця, лауреата Державної премії УРСР ім. Т.Г. Шевченка, автора понад 250 видань, серед яких «Т.Г. Шевченко: Бібліографія ювілейної літератури. 1960–1964 рр.», «Слов'янська філологія на Україні (1963–1967 рр.)». Помер 1 серпня 1995 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 110 років тому (1911 р.) у м. Катеринослав народився В’ячеслав Олександрович Ховаєв, художник. Працював у галузі станкового живопису.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека