У цей день 23 жовтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день жестових мов. Відзначається згідно резолюції генеральної асамблеї ООН з 2017 р. на згадку дня 23 вересня 1951 р., коли було створено Всесвітню федерацію глухих та з метою підвищення обізнаності про значення жестових мов при повній реалізації прав людини з обмеженням по слуху. Жестова мова – це вид спеціального письма, який дає змогу позначати цілі слова, а також літери алфавіту певними жестами. Ранній доступ до мови жестів і послуг на мові жестів, включаючи якісну освіту на мові жестів, має життєво важливе значення для зростання і розвитку глухої людини і має вирішальне значення для досягнення узгоджених на міжнародному рівні цілей в галузі сталого розвитку. Сьогодні Всесвітня федерація глухих об'єднує 135 національних асоціацій глухих, і захищає права близько 70 мільйонів глухих по всьому світу.

• 135 років від дня народження Павла Івановича Зайцева, українського вченого-літературознавеця, культурно-громадського діяча, члена Української Центральної ради, одного із провідних шевченкознавців ХХ ст., автора однієї із найвідоміших біографій Шевченка «Життя Тараса Шевченка».

• 95 років від дня народження Джона Колтрейна, американського джазового саксофоніста, композитора, лідера музичних гуртів. Помер 17 липня 1967 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 115 років тому (1906 р.) у м. Катеринослав народився Сергій Миколайович Кожевников, вчений у галузі механіки, член-кореспондент АН УРСР, заслужений діяч науки УРСР, лауреат державної премії СРСР.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека