У цей день 22 жовтня

 

  У свiтi:
• День партизанської слави. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 1020/2001, від 30.10.2001 р. Свято встановлено на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у період війни 1941–1945 рр.

• День без автомобілів (World Day Without Car). Європейський день пішоходів. Започатковано у 1998 р. у Франції. Спочатку цей день відзначили всього близько двох десятків міст. А вже у 2001 р. до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35 країнах світу. Девіз Дня без автомобілів – «Місто як простір для людей, простір для життя». День без автомобілів в Україні офіційно не відзначається, однак акції «День без авто» проходять за ініціативою громадськості чи місцевих органів влади в окремих містах України. Мета акції – переконати водіїв скористатися в цей день громадським транспортом, аби знизити в місті рівень забруднення повітря.

• День хоббіта – день народження хоббітів Більбо і Фродо Беггінса, персонажів творінь Дж. Р. Р. Толкіна. Відзначається з 1978 р. за ініціативи Американського співтовариства толкіністів. Традиції святкування схожі на опис подібних в сазі «Володар кілець» святкування дня народження самого Більбо Беггінса.

• 230 років від дня народження Майкла Фарадея, англійського фізика і хіміка, який відіграв визначну роль у розвитку вчення про електромагнітні явища. Помер 25 серпня 1861 року.

• День осіннього рівнодення, а отже – початок астрономічної осені в Північній півкулі. У 2021 р. точка осіннього рівнодення, тобто час, коли центр Сонця перетинає екватор при русі з Північної півкулі в Південну, припадає на 19 год 21 хв. За народним календарем, в цей день починається золота осінь, яка триватиме до 14 жовтня. Осіннє рівнодення настає 22 або 23 вересня, коли день і ніч тривають по 12 годин. Земля в цей день займає строго вертикальне положення щодо Сонця. У ці дні для всіх місць Землі (виключаючи райони земних полюсів) день майже рівний ночі («майже» – через рефракцію, того факту, що Сонце – не точечне джерело світла, і також тому, що сам момент рівнодення зміщений відносно 6 або 18 годин місцевого сонячного часу). У дні осіннього рівнодення Сонце сходить майже точно на сході та заходить майже точно на заході.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека