У цей день 21 жовтня

 

  У свiтi:
• Різдво Пресвятої Богородиці. З цього свята починається річне коло церковних свят. У народі свято Різдва Пресвятої Богородиці називають Друга Пречиста і святкують як День всесвітньої радості. О цій порі погода вже явно повертає на осінь, тому й мовилося: «Прийшла Перша Пречиста – одягла калина намисто, прийшла Друга Пречиста – взяла комарів нечиста, прийшла Третя Пречиста – стала діброва безлиста». За народними спостереженнями, на Другу Пречисту в Україні встановлюється дощова погода. Свято Різдва Богородиці триває 6 днів – з 21 по 26 вересня.

• Міжнародний день миру (International Day of Peace). Відзначається щорічно за резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 07.09.2001 р. Уперше відзначався у 1982 р. У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Невід’ємною процедурою початку святкових заходів служить символічний «Дзвін миру». Цей дзвін дзвонить всього двічі на рік. Перший раз його можна почути навесні, в день весняного рівнодення, вдруге – з нагоди святкування Міжнародного дня миру. Дзвін був відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні красується напис, відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». Його подарувала Японія ООН у 1954 р. Дзвін помістили в саду західного дворика, розташованого поряд із Секретаріатом ООН. Приблизно 15 хв триває церемонія, під час якої обов’язково є місце і хвилині мовчання в пам’ять про тих, хто загинув у військових конфліктах. Церемонія завжди проводиться за участі Генерального секретаря ООН, який і дзвонить у «Дзвін миру». Привернути увагу до проблеми миру на землі – ось головна мета цього свята.

• День миру. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 100/2002, від 05.02.2002 р. День миру в Україні встановлений саме 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру.

• 155 років від дня народження Герберта Джорджа Уеллса, англійського письменника-фантаста, автора науково-фантастичних романів, серед яких «Машина часу», «Невидимець», «Війна світів», сатиричного роману «Острів доктора Моро» та інших. Помер 13 серпня 1946 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека