У цей день 19 березня

 

  У свiтi:
• День краватки (Cravat Day або Necktie Day). Відзначається щорічно неофіційно. Краватка – смужка тканини, зав'язана навколо шиї. Батьківщина краватки – Хорватія. Офіцери та вояки хорватської армії здавна носили строкаті шовкові шийні хустини, які привнесли в Європу моду на цей елемент одягу. Найпоширеніше розповсюдження вони отримали у Англії. Сьогодні краватка – найпоширеніший аксесуар класичного чоловічого костюма, історія якого тягнеться з XVII століття і по сьогоднішній день.

• День народження електронного «Смайла». В цей день у 1982 р. професор університету Карнеґі Меллон у Піттсбурзі Скотт Фалман вперше запропонував використовувати три символи, розташовані підряд, – двокрапка, дефіс і дужка, що закривається, аби позначити обличчя, що посміхається, у тексті, набраному на комп’ютері. Смайл, смайлик (від англ. Smile – усмішка), також емотикон, емограма (англ. emoticon) – схематичне зображення людського обличчя, що використовується для передачі емоцій. Елемент масової культури, котрий виник у міру поширення Інтернету серед широких верств населення. Може складатися з літер алфавіту, знаків пунктуації та різних службових символів, замінює те, чого не дістає в спілкуванні за допомогою чату або електронної пошти – інтонації голосу та міміки. «Смайли» допомагають краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій, викликають позитивні емоції. За понад 30 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування. В середовищі українських користувачів зародилися так звані українські патріотичні смайли: чоловічі – з «козацьким оселедцем», жіночі – з «квіткою».

• День працівника лісу. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 356/93, від 28.08.1993 р. у третю неділю вересня як професійне свято працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості. Ліси займають близько третини площі суші, площа лісу на Землі становить 38 млн км2. З них 264 млн га, або 7%, посаджені людиною. Ліси України займають понад 10 млн га, що становить близько 17,2% території держави та сформовані понад 30 видами деревних порід. Найбільша лісистість – в Українських Карпатах (32%). Лісистість у природних зонах рівнинної частини закономірно зменшується з півночі на південь. У лісах переважають молоді та середньовікові дерева таких порід як сосна, ялина, бук, дуб. Вони охоплюють близько 90% лісовкритої площі.

• 180 років від дня народження Анатоля (варіант ім’я – Наталь) Климовича Вахнянина, українського громадсько-політичного діяча, композитора, педагога і журналіста, співорганізатора і першого голови товариства «Просвіта» (8 грудня 1868–1869 рр.), засновника і першого директора Вищого музичного інституту ім. М. Лисенка у Львові (нині – Львівська консерваторія), автора літературних творів «Три тополі», «Оповідання і гуморески», «Спомини з життя», опери «Купало» та інших. Помер 11 лютого 1908 року.

• 110 років від дня народження Аллана Петерсона, шведського композитора й скрипаля, найвидатнішого симфоніста ХХ ст., який розробив свій музичний стиль, автора 17 симфоній, 7 кантат, 3 балетів, концертів та хорових творів. Помер 20 червня 1980 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека