У цей день 17 жовтня

 

  У свiтi:
• День рятівника. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 830/2008, від 12.09.2008 р. як свято працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань. Що цікаво, в цей день православною церквою святкується Ікона Божої Матері «Неопалима Купина», яка, з точки зору православної церкви, є «покровителькою пожежників і рятувальників» і «надає допомогу всім, хто потрапив у біду». День рятівника святкують працівники аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, інших спеціальних формувань, а також громадяни, які зробили свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей. Кодексом цивільного захисту України головним аварійно-рятувальним підрозділом держави визначено Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

• Всесвітній день безпеки пацієнтів. Проголошений у 2019 р. на Всесвітный асамблеї охорони здоров'я. Безпека медичної діяльності – це відсутність шкоди, ризиків її виникнення і (або) ступінь зниження допустимої шкоди життю і здоров'ю громадян, медичних і фармацевтичних працівників, навколишньому середовищу при здійсненні медичної діяльності. Всі заходи дня проводяться за основними напрямками в галузі безпеки в медицині: безпека застосування лікарських препаратів, безпека використання медичного обладнання та виробів, а також безпека самої медичної діяльності. Забезпечення максимального рівня охорони здоров'я – актуальне завдання національного масштабу, для вирішення якого потрібне об'єднання зусиль усіх зацікавлених сторін.

• 120 років від дня народження Миколи Петровича Глущенка, українського художника-імпресіоніста, розвідника, народного художника СРСР, який працював переважно у жанрах пейзажу, натюрморту та портрета. Помер 31 жовтня 1977 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 120 років тому (1901 р.) у м. Катеринослав відкрито Катеринославське Комерційне училище. Директором його став вчений Антін Степанович Синявський.

• 120 років тому (1901 р.) у м. Новомосковську народився Микола Петрович Глущенко, живописець, народний художник СРСР.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека