У цей день 16 жовтня

 

  У свiтi:
• 16–23 вересня — Європейський тиждень мобільності, який включає дні громадського транспорту (16 вересня) та житлових зелених вулиць (20 вересня). Щороку з 16 по 22 вересня тиждень святкують у понад 2 000 містах Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а громадського транспорту, велосипедів і пішохідних зон – збільшувати. Мобільність – (від лат. Mobilis – рухливий) – рухливість, здатність до швидкого пересування, швидкої дії. Мобільність дає свободу, відкриває нові можливості та дарує новий рівень життя. Проведення Європейського тижня мобільності мотивує громадян переходити з особистого автотранспорту на громадський, сприяє розвитку вело- та пішохідного руху, пропагує здоровий спосіб життя і привертає увагу широкої громадськості до проблем збереження екології міста та здоров’я.

• Міжнародний день збереження озонового шару (International Day for the Preservation of the Ozone Layer). Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (1995 р.) у день підписання Монреальського протоколу про речовини, які руйнують озоновий шар (1987 р.). Озоновий екран, або озоновий шар, або озоносфера – шар атмосфери (стратосфери), в межах якого концентрація молекул озону (О3) в 10 разів вища, ніж біля поверхні Землі. Озоновий шар лежить в стратосфері на висоті від 15 до 35 км. Завдяки порівняно високій концентрації озону тут інтенсивно поглинається ультрафіолетова частина сонячної радіації. Тому озоновий шар має виняткове значення для розвитку життя на Землі, перешкоджаючи потраплянню на поверхню планети короткохвильового ультрафіолетового проміння, згубного для живих організмів. Озоновий шар відкрили у 1913 р. Шарль Фабрі та Анрі Буїсон. У 1985 р. Україна підписала, а у 1986 р. ратифікувала Віденську конвенцію про охорону озонового шару. На основі Віденської конвенції 20 вересня 1988 р. Україна приєдналася до Монреальського протоколу з речовин, які руйнують озоновий шар. Україна не має власного виробництва озоноруйнівних речовин, і існує реальна загроза зупинки українських підприємств-користувачів, які не перейдуть на озонобезпечні технології, та їхніх партнерів-суміжників.

• День народження Джульєтти. Відзначається в день народження головної героїні трагедії В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта», яка народилася 16 вересня 1284 р. На честь дня народження Джульєтти Капулетті проводять святкові заходи: спектаклі, фестивалі, карнавали. У цей день відбувається вручення літературної премії для професійних письменників «Scrivere per amore», і, звичайно ж, проводяться кінопокази екранізацій «сумної історії». У Вероні існує клуб Джульєтти (Club di Giulietta), заснований у 1972 р. Джуліо Тамассі (Giulio Tamassia). Щороку до клубу надходить близько 5000 листів, в тому числі й електронною поштою. Жодне послання не залишається без відповіді.

• 65 років від дня народження Девіда Копперфільда (справжнє ім’я – Девід Сет Коткін), американського ілюзіоніста та гіпнотизера.

  На Днiпропетровшинi:
• 30 років тому (1991 р.) у м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) відкрито Дніпропетровський молодіжний театр-студія «Верим!».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека