У цей день 15 вересня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день демократії (International Day of Democracy). Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 8 листопада 2007 р. на відзначення прийняття Міжпарламентським союзом у 1997 р. «Загальної декларації про демократію». Демократія – політичний режим, за якого єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ. При цьому управління державою здійснює народ, безпосередньо (пряма демократія), або опосередковано через обраних представників (представницька демократія). Іноді демократію визначають також як набір ідей і принципів, які стосуються свободи, власне, вона і являє собою інституціональну свободу.

• День HR-менеджера – фахівця з управління персоналом (HR – скорочення від «human resources», в перекладі з англійської означає «людські ресурси»). Відзначається на теренах країн СНД у третю середу вересня. Менеджер (від англ «manage» – «керувати») – керівник, керуючий, начальник, директор. Головна його функція – управління, що включає процес планування, організації, мотивації та контролю. Фахівців із управління персоналом традиційно називають «HR-менеджерами».

• 105 років від того, коли під час Першої світової війни вперше було застосовано нову зброю – танк.

• 140 років від дня народження Етторе Арко Ісідоро Бугатті, французького конструктора та промисловця, засновника французької автомобіле-будівної компанії Бугатті (Bugatti Automobiles S.A.S.). Помер 21 серпня 1947 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 105 років тому (1916 р.) у м. Катеринослав відкрито Вищі жіночі курси, які стали базою для створення Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека