У цей день 13 жовтня

 

  У свiтi:
• 13-19 вересня — Всесвітня акція «Очистимо планету від сміття». Започаткована в Австралії у 1993 р., проводиться у другий тиждень вересня. Мета акції – привернути увагу людей до проблем забруднення навколишнього середовища та засмічення планети, а також розвинути у них навички господарського ставлення до навколишнього світу і підвищити рівень екологічної культури та грамотності.

• День програміста. Неофіційне свято, відзначається на 256-ий день року. Число 256 (два у восьмому ступені) число, яке можна виразити за допомогою одного байта. У високосні роки це свято припадає на 12 вересня, у невисокосні – на 13. Свято неофіційно відзначається в Україні та низці інших країн, включаючи Аргентину, Ізраїль, Бангладеш, Чилі, Бразилію, Мексику, Австрію, Німеччину, Канаду, Китай, Хорватію, Чехію, Францію, Індію, Бельгію, Австралію, Польщу, Румунію, Ірландію, Італію, Сербію, Словенію, Велику Британію та США.

• День Роальда Дала. Відзначається неофіційно у день народження письменника шанувальниками зі всього світу. Роальд Дал (13.09.1916–23.11.1990) – валлійський письменник, автор казково-фантастичних творів і творів у жанрі фантастики. Його найвідоміші твори: «Чарлі і шоколадна фабрика», «Джеймс і гігантський персик», «Матильда», «Відьми», «Докори» та «ВДВ (Великий Дружній Велетень)». За сюжетами книжок знято культові кінофільми «Willy Wonka & the Chocolate Factory» у 1971 (рімейк «Чарлі і шоколадна фабрика» у 2005), та анімаційний «Незрівнянний містер Фокс», «Ґремліни», та ще декілька. Найбільші заходи свята відбуваються у Великій Британії, Австралії та Аргентині. В Інтернеті функціонує інтерактивний музей письменника: https://www.theguardian.com/childrens-books-site/interactive/2012/sep/13/roald-dahl-museum-interactive


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека