У цей день 11 жовтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Відзначається з 2000 р. щорічно в другу суботу вересня за ініціативи Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Як показує життя, ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають найчастіше несподівано, в умовах дефіциту часу і нерідко у відсутність людей з медичною освітою. Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

• День фізичної культури і спорту. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 340/94, від 29.06.1994 р. у другу суботу вересня. Головними показниками стану фізичної культури та спорту в будь-якій країні є: рівень здоров’я і фізичного розвитку різних верств населення; ступінь використання фізичної культури в різних сферах діяльності, рівень розвитку системи фізичного виховання, самодіяльного масового спорту; високі досягнення спортсменів в окремих видах спорту; рівень забезпеченості кваліфікованими кадрами, спортивними спорудами та майном.

• День українського кіно. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 52/96, від 12.01.1996 р. у другу суботу вересня як професійне свято працівників кінематографії. Перший український фільм – «Запорозька Січ» – зняв у 1911 р. Данило Сахненко в Катеринославі (нині Дніпро). Першою українською кіноакторкою стала Віра Холодна. Всеукраїнське фотокіноуправління засноване у 1922 р. У 1928 р. в Україні відкрили київську кінофабрику, майбутню Київську кіностудію ім. О. Довженка.

• День гранованої склянки. Відзначається в день, коли в 1943 р. на скляному заводі в Гусь-Хрустальному була випущена перша радянська гранована склянка. Дизайн склянки радянського зразка (з гладким обідком у верхній частині) приписують Вірі Мухіній, авторці монументальної композиції «Робітник і колгоспниця».

• 205 років від дня народження Карла Фрідріха Цейса (правильна вимова – Цайс), німецького інженера, оптика-механіка, засновника фабрики оптичних систем «Цейс». Помер 3 грудня 1888 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека