У цей день 8 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день розповсюдження грамотності (International Literacy Day). Відзначається системою ООН щорічно. Оголошений ЮНЕСКО у 1966 р. за рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася у Тегерані у вересні 1965 р., 8 вересня – в день відкриття конференції. Мета – привернути увагу суспільства та мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити інтерес і досягти підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО. Грамотність традиційно визначається як вміння читати та писати, або вміння використовувати мову, щоб читати, писати чи розмовляти. ЮНЕСКО підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, необхідних для побудови інтегрованого та мирного суспільства у XXI ст.

• Міжнародний день солідарності журналістів (Іnternational Day of Journalists’ Solidarity). Проводиться за рішенням ІV конгресу Міжнародної організації журналістів (МОЖ) – найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об’єднання у світі, який відбувся в травні 1958 р. Відзначається в день страти чеського журналіста Юліуса Фучика (1943 р.). Журналіст (новинар) – особа, яка займається збором, створенням, редагуванням, підготовкою та оформленням інформації для редакції зареєстрованого засобу масової інформації, пов’язаний із нею трудовими чи іншими договірними відносинами, – або займається такою діяльністю за власною ініціативою.

• День солідарності міст Всесвітньої культурної спадщини. Відзначається з 1994 р., у день створення Всесвітньої організації міст культурної спадщини ЮНЕСКО (1993 р.). Ця організація включає в себе більш ніж 200 міст, на території яких розташовані об’єкти, внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Головна мета організації – сприяти виконанню Конвенції з захисту Всесвітньої культурної та природної спадщини і Хартії про збереження історичних міст і регіонів, сприяти співробітництву та обміну інформацією між містами-членами Організації, встановлювати й зміцнювати тіснішу співпрацю з іншими міжнародними і регіональними інститутами та організаціями, що переслідують ті ж цілі. Штаб-квартира організації розташована в м. Квебек (Канада). Під «культурною спадщиною» розуміють пам’ятки: об’єкти архітектури, монументальної скульптури та живопису, елементи та структури археологічного характеру, написи, печери та групи елементів, які мають видатну універсальну цінність із точки зору історії, мистецтва чи науки; ансамблі: групи будівель, архітектура, єдність чи зв’язок із пейзажем, який є видатною універсальною цінністю з точки зору історії, мистецтва чи науки; визначні місця: твори людини або спільні витвори людини та природи, зони з археологічними визначними місцями, що є універсальною цінністю з точки зору історії, естетики, етнології чи антропології; вміст бібліотек, музеїв, архівів. В Україні охорона культурної спадщини регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 р. № 1805-III.

• 385 років від дня заснування Гарвардського університету (спрощена назва – Гарвард), приватного університету в м. Кембридж (штат Массачусетс), найстарішого діючого вищого навчального закладу в США, одного з найкращих університетів світу.

• 180 років від дня народження Антоніна Леопольда Дворжака, чеського композитора і дириґента, одного із засновників чеської музичної класики, автора 120 опусів, 5 симфоній, 10 опер та іншого. Помер 1 травня 1904 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 110 років (1911 р.) народився Семен Юхимович Широков (Шейнін), письменник, журналіст, літературний критик.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека