У цей день 7 жовтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба (International Day of Clean Air for blue skies). Встановлений згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2019 р. з метою привернути увагу до проблеми якості повітря. Повітря – одне з тих джерел життя, без якого це життя згасає миттєво, а погіршення стану повітря так само стрімко негативно позначається і на здоров'ї. Експерти ООН називають забруднення повітря «невидимим убивцею» і наголошують, що щороку від забруднення повітря помирає 7 мільйонів людей. Забруднення викликає респіраторні, інфекційні й серцеві захворювання, інсульт та рак легенів. Міжнародне співтовариство визнає, що підвищення якості повітря може сприяти пом'якшенню наслідків зміни клімату і що зусилля з пом'якшення наслідків зміни клімату можуть призвести до підвищення якості повітря.

• День знищення військової іграшки. Відзначається щорічно з 1988 р. за ініціативи Всесвітньої асоціації допомоги сиротам і дітям, які не мають батьківської опіки, переважно, в країнах Європейського Союзу. Має другу назву «День відмови від військової іграшки». Міжнародний день покликаний замінити іграшкові пістолети, кулемети, мечі, шаблі, шпаги, ножі, кийки, танки, літаки тощо на іграшки, не пов’язані з війною – плюшевих ведмедиків, ляльки, спортивні автомобілі.

• День військової розвідки України. Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України «Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України» від 07.09.1992 р., за яким у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України та Наказу Міністра оборони України № 302 від 01.06.2007 р. «Про встановлення Дня воєнної розвідки України». Військова розвідка – вид тактичної розвідки, що організується командирами та штабами в інтересах загальновійськових з’єднань, частин і підрозділів із метою добування відомостей про противника. Найважливіший вид бойового забезпечення військ. Військова розвідка полягає у добуванні, зборі та узагальненні відомостей про бойовий склад, розташування, стан угруповань військ наземного супротивника, характер його дій і наміри, сильні та слабкі сторони, а також ступінь і характер інженерного обладнання займаних ним районів і позицій, системи загороджень, нові засоби боротьби та способи дій у бою. Сьогодні компактна та мобільна структура воєнної розвідки стала важливою частиною системи гарантування національної безпеки України.

• 190 років від дня народження Віктор’єна Сарду, французького драматурга, автора понад 60 п’єс різних жанрів, серед яких найвідоміша – «Флорія Тоска», яка стала літературним лібрето для опери Дж. Пучіні «Тоска». Помер 8 листопада 1908 року.

• 130 років від дня прибуття в Монреаль (Канада) перших українських переселенців.

• 50 років від встановлення побратимських відносин між Києвом та містом Кіото, стародавньою столицею Японії.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека