У цей день 5 жовтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день благодійності (International Day of Charity). Відзначається згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2013 р. з метою привернути увагу громадськості до діяльності благодійних організацій та окремих осіб у подоланні бідності та гострих гуманітарних криз, заохочення роботи та мобілізацію людей, громадських організацій та зацікавлених сторін у світі для участі у волонтерській і благодійній діяльності. Благодійність доповнює діяльність державних структур у сфері охорони здоров’я, освіти, житлового будівництва і захисту населення, сприяє розвитку культури, науки, спорту і забезпечує охорону природи.

• День підприємця. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 1110/98, від 5.10.1998 р. у першу неділю вересня. Підприємництво, підприємницька діяльність – самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Підприємці – це люди, які займаються підприємництвом. Слід зазначити, що в Україні поняття «бізнес» і «підприємництво» сприймаються як слова-синоніми. Сутністю підприємництва є знаходження й апробація чогось нового, того, чого не було раніше в структурі виробництва, в соціумі чи суспільстві. Розвиток підприємництва – це один із найпотужніших ресурсів зайнятості та прибутків територій і населення при неспроможності держави забезпечити централізовану підтримку розвитку регіонів.

• 115 років від дня народження Василя Васильовича Леонтьєва, американського вченого-економіста, лауреата Нобелівської премії з економіки, консультанта ООН, який створив теорію міжгалузевого аналізу. Помер 5 лютого 1999 року.

• 75 років від дня народження Фредді Мерк’юрі (справжнє ім’я – Фаррух Бульсара), британського музиканта, лідера, клавішника та вокаліста англійського рок-гурту «Queen». Помер 24 листопада 1991 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека