У цей день 1 жовтня

 

  У свiтi:
• 100 років від початку голоду в Південних степових районах України. Жертвами голодомору стали сотні тисяч громадян України. Голод тривав до першої половини 1922 року.

• осінь — 75 років від початку голодомору в Україні, який тривав до весни 1947 року.

• Всесвітній день миру. Відзначається за рішенням ООН з 1984 р. у день початку Другої світової війни, коли стався напад фашистської Німеччини на Польщу – 1 вересня 1939 р., у пам’ять про загиблих під час цієї війни. День покликаний зберегти пам’ять про безглуздість воєн і насильства. У війні 1939–1945 рр. брала участь 61 держава з 73 існуючих на той момент (80% населення земної кулі). Бойові дії велися на території 3-х континентів і у водах 4-х океанів. Це єдиний конфлікт, в якому було застосовано ядерну зброю. Мирне співіснування ґрунтується на дотриманні сторонами головних принципів міжнародного права, які також можна називати принципами мирного співіснування. Їхній зміст, викладений у Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співпраці згідно зі Статутом ООН, прийнятій Генеральною Асамблеєю у 1970 p., та у Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі у 1975 p., а також в їхніх тлумаченнях, запропонованих в окремих рішеннях Міжнародного Суду ООН. Одним із важливих рухів за збереження миру на Землі та за роззброєння, зокрема ядерне, є Пагвошський рух учених. Найвідомішою міжнародною нагородою, яка вручається за значний внесок у зміцнення миру між народами є Нобелівська премія миру.

• День знань. Офіційно затверджений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.1980 р. № 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні». День знань – день початку навчального року в Україні та деяких інших країнах, зокрема в країнах СНД. У цей день у навчальних закладах проводять урочисті заходи, першокурсникам вручають студентські квитки. Для першокласників це «Свято Першого дзвінка», для всіх інших – початок нового навчального року. Часто цей день називають просто «перше вересня» чи «день першого вересня».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека