У цей день 25 вересня

 

  У свiтi:
• День працівників торгівлі. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 427/95, від 5.06.1995 р. в останню неділю липня як професійне свято працівників торгівлі. Розрізняють гуртову (оптову) та роздрібну торгівлю. Існує внутрішня та міжнародна тогрівля. Внутрішня торгівля – галузь господарства, що реалізує товарну продукцію на внутрішньому ринку країни. Внутрішня торгівля охоплює обіг засобів виробництва та предметів особистого споживання. Включає оптову та роздрібну торгівлю. Міжнародна торгівля – торгівля між суб’єктами господарювання з двох або більше країн (міжнародна торгівля) ділиться на імпорт і експорт.

• День флоту України. Відзначається згідно з Указом Президента України № 1209/2011 від 30.12.2011 р. «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» в останню неділю липня. Флот (фр. Flotte, нід. Vloot) в найбільш загальному значенні – велике об’єднання об’єктів (кораблів, суден, літаків) для використання в будь-якому середовищі (наприклад, морський флот, добровільний флот, повітряний флот тощо). Розділяють на військовий, цивільний, морський, повітряний та інші. Сьогодні в Україні головне місце базування Військово-Морських Сил – м. Одеса. Операційна зона ВМС ЗС України включає акваторії Чорного й Азовського морів, річки Дунай, Дністер, Дніпро, а також інші райони морів, які визначаються інтересами держави.

• 100 років від дня народження Пауля Вацлавика, американського та австрійського психотерапевта та психолога, одного із засновників радикального конструктивізму, автора праць «Парадигма людських відносин», «Як стати нещасливим без сторонньої допомоги» та інших. Помер 31 березня 2007 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека