У цей день 18 березня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день музеїв (International Museum Day). Відзначається щорічно за рішенням ХІ Генеральної Конференції Міжнародної ради музеїв (ICOM), яка відбулась у травні 1977 року. З 1978 р. щорічно відзначається більш ніж у 150 країнах. Головний девіз свята: «Музеї – це важливий засіб культурного обміну, збагачення культури та розвитку взаєморозуміння, співробітництва і миру різних народів». У цей день більшість музеїв працюють безкоштовно. Музеї є безцінними джерелами пізнання, які освячують наше долучення до культурно-історичних цінностей і духовних реліквій.

• День боротьби за права кримськотатарського народу. Відзначається з 2014 р. згідно з Указом Виконуючого обов’язки Президента України № 472/2014 «День боротьби за права кримсько-татарського народу» щорічно у річницю депортації кримськотатарського народу 1944 р. Депортація кримських татар (крим. Qırımtatar sürgünligi) – примусове виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, проведене НКВС 18 травня 1944 р. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 р. депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. Кримські татари вимагають визнати депортацію геноцидом.

• День Рожевої Пантери (Pink Panther Day). Заснований співтовариством друзів, членами якого є музиканти, кулінари та інші творчі натури. Рожева пантера – вигаданий анімаційний персонаж художніх і мультиплікаційних фільмів, що вперше з'явився в художньому фільмі режисера Блейка Едвардса 1963 р. «Рожева пантера». У 1964 р. вийшов перший короткометражний мультфільм про Рожеву пантеру. Засновники свята відзначають, що саме здатність даного персонажа до нестандартного мислення і практичної реалізації своїх ідей (перефарбування світу в рожевий колір), його гумор і позитивний настрій і стали головними мотивами для започаткування цієї дати. Гасло свята – «Think pink!» («Думай по-рожевому!»), який у контексті свята позначає – «Думай творчо!»

• День резервіста України. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента від 19.04.2019 р. №154/2019 від 19 квітня 2019 року №154/2019, враховуючи важливу роль резервістів у справі захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, їхню готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою дальшого розвитку сучасних військових традицій, зміцнення патріотичного духу у суспільстві. Військовий резерв – компонент у Збройних силах України або інших військових формуваннях, що складається з резервістів і є запасом людських ресурсів. На особливий період до складу військового резерву в обов'язковому порядку зараховують усіх військовослужбовців, звільнених зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації. До військових звань резервістів додається слово «резерву».

  На Днiпропетровшинi:
• 120 років тому (1901 р.) у м. Катеринослав почало діяти Катеринославське Наукове товариство.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека