У цей день 19 квiтня

 

  У свiтi:
• Богоявлення Господнє. Хрещення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа. День прийняття Ісусом Христом хрещення на річці Йордан від Іоанна Хрестителя. Народні назви свята – Водохреще, Йордана, Ордана. Водохреще – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Це свято є суто християнським, воно не поєднує народні та церковні традиції. Святкування Хрещення Господнього встановлено на честь того дня, коли Іван Хреститель хрестив у річці Йордан тридцятирічного Ісуса Христа. Під час обряду на Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, і в цей же час небесний голос вимовив: «це Мій улюблений Син, в якому моє благовоління». Від цієї події пішла друга назва свята - Богоявлення (тобто Бог одночасно з'явився у всіх трьох іпостасях). Вважається, що на Водохреще, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні та духовні хвороби. День починається богослужінням, після якого священик і громада зі співами йдуть до водоймища. Там знову відбувається богослужіння і священик занурює у воду хрест. Після цього вода вважається свяченою. Віддавна в народі посвячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Перший понеділок після Водохрещення – святий. Цього дня можна їсти лише пісні страви. Після Водохреще розпочинався новий весільний сезон, який тривав до Великого посту.

• Всесвітній день релігії (World Religion Day). Відзначається щорічно в третю неділю січня за ініціативи ООН. Свою історію веде з 1950 р., коли національний орган управління Віри Бахаї в США заснував його з метою проголосити єдину сутність усіх світових релігій і продемонструвати, що релігія – це сила для об’єднання світу, а не розбрату. Релігія (від лат. Religio – зв’язок) – віра, особлива система світогляду та світосприйняття конкретної людини або групи людей, набір культурних, духовних і моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини. У широкому сенсі, як суспільний інститут, релігія – це сукупність вірувань і віровчень, наявних у суспільстві. У вузькому розумінні релігія – віра в існування надприродних – персоніфікованих чи ні – сил, яка супроводжується переконанням у здатності цих сил або сили (Бога, богів, Абсолюту, Космосу) впливати на Всесвіт і долю людей. Світові віровчення: християнство, іслам, буддизм.

• День Мартіна Лютера Кінга у США (Martin Luther King Day), свято, присвячене життю й ідеалам цього чорношкірого борця за громадянські права. За 11 років діяльності правозахисника Кінг проїхав понад сім мільйонів кілометрів, виступаючи з промовою понад 2 500 разів, постійно опиняючись у місцях протестів, акцій і боротьби з несправедливістю. При цьому він устиг написати 5 книг і величезну кількість статей. Роль Кінга в ненасильницькій боротьбі за ухвалення закону, який знищував залишки расової дискримінації, була відзначена Нобелівською премією 1964 року. Так, в 35 років, він став наймолодшим лауреатом в історії Нобелівської премії миру.

• 285 років від дня народження Джеймса Ватта, шотландського винахідника-механіка, творця універсальної парової машини подвійної дії, роботи якого поклали початок промислової революції спочатку в Англії, а потім і у всьому світі. Його ім'ям названа одиниця потужності – ват та Університет Геріот-Ватт в Единбурзі. Помер 19 серпня 1819 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека