У цей день 22 квiтня

 

  У свiтi:
• День працівників дипломатичної служби України. Відзначається в Україні згідно з Указом президента України № 1639/2005 від 21.11.2005 р. «Про День працівників дипломатичної служби». У цей день у 1917 р. Уряд Української Народної Республіки створив Генеральний секретаріат міжнародних справ. Це – професійне свято українських дипломатів і співробітників дипмісій, посольств і консульств країни. Зовнішньополітична служба України має давні традиції, засновані на дипломатичному досвіді Київської Русі, яка підтримувала активні відносини з Візантією, Святим Престолом, Німецькою імперією, Польщею, Угорщиною, Францією, скандинавськими державами. У 1594 р. Січ уперше стає повноправним учасником міжнародної коаліції, уклавши договір зі «Священною лігою» про загальну боротьбу проти Османської імперії. Істотно розширюються міжнародні контакти козацтва з приходом гетьмана Б. Хмельницького. Після нього великий внесок у розвиток української дипломатії зробили гетьмани І. Виговський, І. Мазепа та П. Орлик. Продовжився розвиток української дипломатії лише через два століття, у 1917 р. Після прийняття Акту про незалежність України перед Міністерством закордонних справ постали нові завдання. Закладення основних концептуальних принципів зовнішньої політики України є головним досягненням української дипломатії за роки незалежності.

• День енергетика. Відзначається в Україні згідно з Указом президента України №522/93 від 12.11.1993 р. «Про День енергетика» як професійне свято всіх працівників промисловості, що охоплює вироблення, передачу та збут споживачам електричної та теплової енергії, який вони відзначають в один з найкоротших світлових днів у році. Історія цього свята бере свій початок 23 травня 1966 р., коли Указом Президії Верховної Ради СРСР встановлений День енергетика в пам’ять про день прийняття Державного плану електрифікації Росії (ГОЕЛРО) на VIII Всеросійському з’їзді Рад 22 грудня 1920 р. Енергетика (англ. «energy industry») – сукупність галузей господарства, що вивчають і використовують енергетичні ресурси з метою вироблення, перетворення, передачі та розподілу енергії. Галузі господарства, що входять до складу енергетики: вугільна та нафтогазова промисловість, електроенергетика, теплоенергетика. Підприємства енергетики проводять розвідку, освоєння, переробку та транспортування енергоносіїв, виробництво і передачу електроенергії та тепла.

• Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною. Народні назви – «Ганна темна», «Темний день», «Ганна зимова», «Анфіса-темна». У народній традиції Ганна виступає покровителькою жінок, особливо вагітних і породіль, їй моляться, щоб вагітність минала рівно, без ускладнень, а дитя народилося здоровим. Також у випадках, якщо існують якісь проблеми із зачаттям Ганні моляться про дарування нащадків. На цей день припадає зимове сонцестояння, світловий день найкоротший у році, і після нього сонце повертає на літо, а зима на мороз. У народі вірили, що в цей день між собою борються світло і темрява. 22 грудня бджолярі вважали своїм святом. Після ранкової служби вони йшли в приміщення, де розташовувалися вулики. Ворушили кожен вулик. Починаються приготування до Різдва. Завбачали погоду: якщо день світлий, то 31 грудня буде морозним і сонячним; якщо похмуро й іній на деревах з’явився, то останній день року буде похмурим і теплим. Багато інею на деревах або снігові замети утворилися – буде рік урожайним.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека