У цей день 18 квiтня

 

  У свiтi:
• День преподобного Сави Освяченого. Народні назви свята – «Сава зимовий», «Савин день», «Савів день», «Сава з цвяхом». Наші предки казали, що Сава продовжує роботу, яку Варвара розпочала. За традицією, в цей день заборонялося працювати. Не бралися за виконання серйозних справ, бо вважали, що все одно не буде зиску. Вважається також, що 18 грудня один із найкращих днів у році для сватання: хто на Саву дівчину засватає, той з коханою все життя проживе в мирі та злагоді – «Хто на Саву засватаний, той весь вік не буде розлучений». Не можна в цей день ходити у гості. Збиралися вдома за великим столом і проводили вечір у колі сім'ї. Зазвичай у цей час випадають великі сніги, настають морози. Якщо дме сильний вітер, такого ж вітру слід очікувати до кінця місяця. Про Савин день кажуть: «Сава приїхав на білих санчатах». «Варвари ночі увірвали, а Сава став день доточувати». «Сава – батько зимового Миколи».

• Міжнародний день мігрантів. Відзначається щорічно в день прийняття Міжнародної конвенції про захист усіх прав трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей. Проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 2000 р. Міграція населення (лат. «Migratio» – «переселення») – переміщення людей із одного регіону (країни, світу) в інший, в окремих випадках великими групами і на великі відстані. Люди, що здійснюють міграцію, називаються мігрантами. Розрізняються зовнішні міграції (міжконтинентальні, міждержавні) і внутрішні (всередині країни – між регіонами, містами, сільською місцевістю тощо). Особи, які переселилися за межі країни – емігранти; ті, хто переселилися в дану країну – імігранти. Різниця між чисельністю перших і других – міграційне сальдо, що безпосередньо впливає на чисельність населення країни. За оцінками ООН, у 2013 р. число міжнародних мігрантів, які проживають за межами своїх країн, склало 232 млн чоловік, або 3,2% світового населення, тоді як у 2000 р. їх налічувалося 175 млн, а у 1990 р. – 154 млн. У 2013 р. половина всіх міжнародних мігрантів припадала на 10 країн, із яких на першому місці США, де проживає 45,8 млн мігрантів, на другому – Російська Федерація (11 млн), потім йдуть Німеччина (9,8 млн), Саудівська Аравія (9,1 млн), Об’єднані Арабські Емірати (7,8 млн), Сполучене Королівство (7,8 млн), Франція (7,4 млн), Канада (7,3 млн), Австралія (6,5 млн) та Іспанія (6,5 млн).

• День арабської мови. Відзначається щорічно з 2010 р. за ініціативою Департаменту зі зв’язків із громадськістю Організації Об’єднаних Націй з метою зміцнення традиції багатомовності. Ця дата для святкування обрана тому, що в цей день у 1973 р. Генеральна Асамблея ООН внесла арабську мову до числа офіційних і робочих мов Організації Об’єднаних Націй. У даний час кількість людей, які говорять арабською мовою та її варіаціями, становить близько 300 млн. чоловік. Для більш ніж 240 млн із них арабська є рідною, ще близько 50 млн чоловік використовують її як другу мову. З релігійною метою класична арабська – мова Корану – використовується прихильниками ісламу по всьому світові (кількість мусульман перевищує 1,5 млрд осіб).

  На Днiпропетровшинi:
• 110 років тому (1910 р.) в сел. Мануйлівка (нині в межах м. Дніпро) відбулась посвята будинку «Просвіти».

• 105 років тому (1915 р.) у м. Катеринославі народилась художниця Леокадія Петрівна Ляхович (Чичкан).


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека