У цей день 9 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день боротьби з корупцією. Відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (резолюція № A / RES / 58/4 від 21 листопада 2003 р.). У цей день у 2003 р. у Мексиці відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції. Законом від 18 жовтня 2006 р. № 251-V Україна ратифікувала Конвенцію ООН проти корупції, підписану від імені держави 11 грудня 2003 р. Цей міжнародний договір передбачає заходи із запобігання корупції, покарання винних, а також механізми міжнародної співпраці в боротьбі з нею. Він зобов’язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи для боротьби з цим явищем.

• Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину. Встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/69/323). Дата обрана у зв’язку з тим, що в цей день в 1948 р. прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Мета дня – підвищувати обізнанность про Конвенцію щодо попередження злочину геноциду і покарання за нього та її ролі в боротьбі з геноцидом і попередженні цього злочину, як визначено у Конвенції, щоб поминати людей, які стали його жертвою, і шанувати їхню пам’ять. Геноцид – крайня форма дискримінації. Вважається міжнародним злочином. Стосовно української людності політика геноциду й етноциду активно здійснювалася у ХХ ст. Ознаки геноциду мають дії урядів різних країн стосовно кримських татар, українських німців, українських поляків, українських циган, українських греків, українських болгар, українських росіян. Але наймасовішим було вбивство голодом етнічних українців СРСР (в УРСР та РРФСР) у 1932–1933 рр.

• День Святого Георгія Побідоносця, Єгорія, Юрія, Юріїв день. Осінній або холодний Юрій. У цей день відбулося освячення церкви мученика Георгія в Києві (1056 р.) Зимовий Георгій збігався із закінченням усіх робіт у полі, на городі, саду, і селяни бралися до зимових занять. У давні часи цей день дарував селянам можливість переходу від одного пана до іншого, заборонений Соборним укладенням 1649 р. Саме з тих пір існує народний вислів, який став афоризмом: «Ось тобі, бабусю, і Юріїв день!». Існує так само влучне народне зауваження: «На Русі два Юрія – один Юрій холодний (зимовий), інший голодний (весняний)». До цього дня було прийнято конопатити на зиму вікна та льох, щоб захиститися від сильних морозів. Говорили, що на Юрія потрібно остаточно роздати всі наявні борги.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека