У цей день 4 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день обіймів (International Hug Day). Витоки цього свята починаються у студентському середовищі західноєвропейської молоді 1970-х рр. Відзначається щорічно. Крім 4 грудня, відзначається також і 21 січня. За традицією, в день обіймів обіймати можна навіть незнайомих людей. Обійми, ймовірно, найпоширеніший спосіб вияву любові або дружнього ставлення і одна з найважливіших форм невербальної комунікації. Сімейний терапевт В. Сатир визначив, що для розвитку людині потрібно 20 обіймів на день, таким чином, ми отримали схему: 4 обійми необхідні людині на день для виживання; 8 – для гарного самопочуття; 12 – для розвитку. Вчені з’ясували, що: завдяки обіймам знижується рівень стресу; під час обіймів організм виділяє більшу кількість ендорфінів, тобто речовин, які безпосередньо знімають біль і викликають почуття ейфорії. У тому числі обійми стимулюють роботу імунної системи. Діти, батьки яких багато пестили і обіймали, мають набагато краще психічне та фізичне здоров’я. Обійми дають можливість людині відчути себе коханою, захищеною, необхідною, а також знижують почуття тривожності. Завдяки обіймам підвищується рівень щастя.

• Введення в храм Пресвятої Богородиці (або Введення в храм Пресвятої Діви Марії). Це свято має низку похідних назв: «Введення», «День першого полазника» або «Третя Пречиста». Свято належить до Дванадесятих великих свят. У календарному циклі українського народу воно замикає осінній цикл і починає зимовий; його і пов’язували з початком справжньої зими. Як на Новий рік (а також і на Різдво, і на Великдень) – хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», тобто тим, хто приносить добро чи якесь лихо. Дівчата ворожили. Господині варили перші (від початку Пилипівського посту) вареники. Закінчували всілякі господарські роботи (до Благовіщення). Молодь і дітлахи каталися в цей день із гір, а молодята, що одружилися в цю осінь, виїжджали на ошатних, прикрашених санях в люди, щоб на інших подивитися і себе показати. У цей день ламали гілочки вишні і ставили в пляшку з водою за ікону. Напередодні 14 січня дивилися: якщо гілочка розпустилася і розцвіла, то це був хороший знак для того, хто ворожив на цілий рік, якщо ж засихала – навпаки. А від свята Введення рукою вже було подати до Різдва і початку Нового року. Календарне коло замикалося.

• День замовлень подарунків і написання листів Діду Морозу. Відзначається 4 грудня, бо у багатьох країнах світу в цей день поштамти починають надавати послуги з відсилання листів Дідові Морозу, або відкриваються спеціальні поштові установи, де всі діти і їхні батьки можуть надіслати листа з побажанням довгоочікуваного подарунка, який обов'язково буде доставлений сивочолому чудотворцеві. Адреса Діда Мороза в Україні в Києві: Пошта Діда Мороза, вул. Хрещатик, 22, Київ, Україна, 01001.

• 225 років від дня народження Томаса Карлайла, шотландського прозаїка, есеїста та історика, автора праць «Історія Французької революції», «Про героїв і шанування героїв» та інших. Помер 5 лютого 1881 року.

• 160 років від дня, коли було розпочато рух потягів залізниці Одеса-Балта (довжина 219 верст), одного з перших залізничних напрямків країни, що пов'язав сільськогосподарські райони півдня України з Одеським портом. З 1.09.1866 р. залізниця остаточно передана уряду для експлуатації.

• 145 років від дня народження Райнера Марії Рільке (повне ім’я – Рене Карл Вільгельм Іоганн Йозеф Марія), австрійського поета-символіста, предтечі екзистенціалізму, автора циклу «Життя Діви Марії», поетичних збірок «Часослов», «Нові поезії», «Сонети до Орфея», «Дуїнські елегії» та інших. Поет подорожував по Україні; враження від цього позначилися в циклі «Книга про чернече життя», збірці «Часослов», книжці коротких розповідей «Про Господа Бога та інше». Помер 29 грудня 1926 року.

• 95 років від дня смерті Василя Михайловича Блакитного (справжнє прізвище – Елланський), українського письменника і громадського діяча, засновника і редактора журналів «Всесвіт» та «Червоний перець», організатора і співкерівника спілки «Гарт», автора збірок «Удари молота і серця», «Нотатки олівцем». Народився 12 січня 1894 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека