У цей день 20 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день дитини (Universal Children’s Day). У 1954 р. Генеральна Асамблея ООН рекомендувала державам ввести до переліку свят Всесвітній день дітей і відзначати його в будь-який день року на свій розсуд. 20 листопада 1959 р. Генеральна Асамблея ООН схвалила «Декларацію прав дитини», а в 1989 р. «Конвенцію прав дитини», намагаючись звернути увагу людства на проблеми дітей і забезпечити малюкам щасливе життя: комфортні умови проживання, якісне медичне обслуговування, сучасну освіту, любов і підтримку дорослих. Конвенція ООН про права дитини є головним документом, який визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною 27 лютого 1991 р. і набула чинності 27 вересня 1991 р. Права, викладені в Конвенції, умовно можна поділити на три частини: 1. забезпечення: право володіти певними речами, отримувати певні послуги та мати доступ до них; 2. захист: право бути захищеним від дій, які завдають шкоди дитині; 3. участь: дитина має право бути почутою, коли приймають рішення, що стосуються її життя. Якою б не була розумною та талановитою дитина, вона все ж потребує дорослої опіки та уваги, турботи, любові, захисту та постійної підтримки.

• День індустріалізації Африки (Africa Industrialization Day). Проголошено Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція від 22 грудня 1989 року). Африка – один з найбагатших континентів за економічними ресурсами, але рівень розвитку промисловості в її країнах залишає бажати кращого. Мета щорічного заходу – підтримати індустріалізацію Африки. Сьогодні багато африканських країн роблять позитивний зсув в поліпшенні свого соціально-економічного становища, але працювати доведеться ще багато. Сталий промисловий розвиток в Африці проблематичний. Континент відстає від всіх інших регіонів у плані промислового зростання та забезпечення зайнятості. За останні 15 років частка Африки в світовому промисловому виробництві не змінювалася і становить 1%.

• 75 років від дня початку Нюрнберзького процесу – міжнародного судового процесу над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Закінчився 1 жовтня 1946 року. До Вашого відома. Перед судом постали 22 ідеолога нацизму. Всього проведено 216 (за деякими відомостями – 403) судових слухань.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека