У цей день 16 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день, присвячений терпимості (толерантності). Проголошено Генеральною Сесією ООН 12 грудня 1996 року. Відзначається щорічно. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. Декларація звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних і адміністративних норм. Толерантність (від лат. «tolerantia» – «терпіння») – у загальному значенні ослаблення чи відсутність можливої реакції на який-небудь несприятливий фактор у результаті зниження чутливості до його впливу. Толерантність – повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.Толерантність – це єдність у різноманітті. Толерантність – не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба. Толерантність – це те, що уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від війни до культури миру. Толерантність – це не поступка, поблажливість чи потурання. Толерантність – це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав і основних свобод людини (Ст.1 Декларації принципів толерантності).

• Всесвітній день рукоділля. Відзначається щорічно неофіційно. Фонд ЮНЕСКО прирівняв рукоділля до всесвітньої культурної спадщини. Це рішення було продиктоване тим фактом, що з плином часу зникає безліч ремесел, які були відомі людству. На сьогоднішній день, згідно з доповіддю ЮНЕСКО, у світі зникло понад 2000 напрямків рукоділля. Причому це не просто забуті напрямки творчості, а повністю загублені для майбутніх поколінь методи створення шедеврів народної творчості. За традицією, в цей день всі музеї світу намагаються сформувати виставкові стенди та композиції, які відображали б суть і застосовність рукоділля. А на базі великих соціальних центрів проводяться круглі столи та конференції на тему застосовності рукоділля як методу уникнути сірої повсякденності та способу самореалізації.

• День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 667/94, від 11.11.94 р. В цей день своє професійне свято відзначають всі фахівці, завдяки яким жителі країни мають можливість дивитися телепередачі, слухати радіопередачі, а також користуватися фіксованим і мобільним телефонним зв’язком. Завдяки роботі більш ніж 250 тис. працівників галузі зв'язку та інформатизації України скорочуються відстані між містами і людьми, розповсюджується не тільки інформація, але й духовно-моральні цінності. Галузь зв'язку та сфера інформатизації України налічує більш ніж тисячу операторів зв'язку, 500 провайдерів Інтернету, 15 тис. відділень поштового зв'язку, 10 профільних вищих навчальних закладів, які щорічно готують близько 30 тис. фахівців у сфері телекомунікацій; понад 10 науково-дослідних і проєктних інститутів.

• 210 років від дня народження Карела Гінека Маха, чеського письменника, засновника чеського романтизму, автора поеми «Май», повістей «Цигани», «Маринка» та інших. Помер 6 листопада 1836 року.

• 16 листопада — 120 років від дня народження Миколи Робертовича Ердмана, російського драматурга та кіносценариста, автора п’єс «Мандат», «Самогубець», лауреата Сталінської премії (1941, 1951 рр.). Фільмографія: сценарії до фільмів «Веселі хлопці», «Волга-Волга», «Сміливі люди», «Шведський сірник», «Морозко», «Вогонь, вода та… мідні труби» та інші. Помер 10 серпня 1970 року.

• 60 років від дня смерті Кларка Гейбла (повне ім’я – Вільям Кларк Гейбл), американського кіноактора, лауреата премії Американської кіноакадемії «Оскар» (1935 р.), єдиного актора, який мав неофіційний титул «Король Голлівуда», що знявся у 37 стрічках, серед яких: «Це сталося якось уночі», «Червоний пил», «Могамбо», «Віднесені вітром», «Неприкаяні» та інших. Народився 1 лютого 1901 року. До Вашого відома. Гейблу належит найкоротша промова, яку коли-небудь виголошували на церемонії вручення кінопремії «Оскар». Вона складалась усього з двох слів: «Thank You» («Дякую»). Гейбл був масоном, входив до ложі № 528 «Каліфорнія».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека