У цей день 12 квiтня

 

  У свiтi:
• Зиновій синичник – Синичий день. У давнину вважалося, що в цей день прилітають птахи-зимники. Масова поява синиць біля будинків вважалася ознакою швидкого приходу великих холодів. «Синичка пищить – зиму віщить, холод накликає». Саме в цей день всюди, де було зручно, виставляли годівниці для синиць. З тих пір і пійшов вислів: «Хоч і крихітка синичка, а й вона свій день короткий знає». Прилітають птахи – зимники-синиці, щиглики, снігурі, сойки, чечітки, омелюхи. «Погодуй птахів зимою – послужать тобі вони весною». Якщо у цей день випаде сніг, то зауважують, що відлиги продовжаться до 21 листопада, до Введення.

• Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day). Відзначається щорічно неофіційно з 2009 р. за ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії при підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітньої організації охорони здоров’я. Цього дня в різних країнах відбуваються заходи профілактичного характеру, спрямовані на запобігання поширенню такого небезпечного захворювання як пневмонія. Всесвітній день боротьби з пневмонією став важливим інструментом для залучення уваги державних властей і фахівців у галузі охорони здоров’я до проблеми пневмонії. У цей день, наприклад, волонтери ведуть роз’яснювальну роботу серед населення, а медики влаштовують безкоштовні огляди для всіх, хто перебуває в групі ризику щодо захворювання на пневмонію.

• Всесвітній день юзабіліті (World Usability Day). Юзабіліті (Usability) з англійської дослівно – «можливість використання», «здатність бути використаним», «корисність»). День відзначається неофіційно щорічно з 2005 р. у другий четвер листопада професіоналами по всьому світу під гаслом «Зроби простіше!». Мета свята – показати користувачам цінність простого та зручного дизайну. Юзабіліті – поняття в мікроергономіці, ергономічна характеристика ступеню зручності предмету для застосування користувачами при досягненні певних цілей в певному контексті. Термін має зв’язок із поняттям «ергономічність», але, на відміну від останнього, менше асоціюється з технічною естетикою, зовнішнім виглядом і більше прив’язаний до утилітарності використовуваного об’єкта. Юзабіліті – це науково-прикладна дисципліна, що займається підвищенням ефективності, продуктивності та зручності користування інструментами діяльності. Від ергономіки юзабіліті відрізняє зацікавленість в ефективності роботи користувача (споживача), а не людино-машинної системи в цілому.

• Всесвітній день якості (World Quality Day). Відзначається за ініціативою Європейської організації якості (ЄОК) за підтримки ООН щорічно у другий четвер листопада з 1989 р. 70 країн світу відзначають Всесвітній день якості, який є ще однією можливістю обговорення питань якості товарів і послуг сьогоднішнього дня, а також того, яким має стати їхня якість завтра. Метою Всесвітнього дня якості є підвищення значення високої якості продукції та послуг, а також активізація діяльності, спрямованої на привернення уваги до проблеми якості. Якість продукції – це сукупність властивостей продукції, які обумовлюють її придатність задовольнити певні потреби відповідно до призначення. Якість продукції є основою конкурентоспроможності товару. У сучасних умовах якість є ключем до успіху в діяльності будь-якого підприємства, будь-якої галузі та, звичайно ж, кожної країни. Проблема якості – одна з найпріоритетніших проблем в економіці провідних країн світу. Поняття якості тісно пов’язано з тим, що ми називаємо благами сучасної цивілізації, якістю життя: а це – і збереження навколишнього середовища, і фізичне здоров’я, і психологічний комфорт людини.

• 1090 років від дня заснування найстарішого у світі парламенту — ісландського альтингу. До Вашого відома. Альтинг – однопалатний парламент Ісландії, який має 63 члени. Він був розпущений 1800 р., відновлений у 1843 р. як дорадчий орган і знову став законодавчим у 1874 р.

• 115 років від дня виходу у м. Лубни першого номеру тижневої газети «Хлібороб», першої україномовної газети на території Наддніпрянської України.

• 180 років від дня народження Рене Франсуа Огюста Родена, французького скульптора, засновника імпресіонізму у скульптурі, автора скульптурних творів «Бронзовий вік», «Ворота пекла», «Мислитель». Помер 17 жовтня 1917 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека