У цей день 3 квiтня

 

  У свiтi:
• День ракетних військ і артилерії. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 1215/97 від 31.10.1997 р. День ракетних військ і артилерії приурочений до однієї з найбільших операцій, проведених на території України в роки Другої світової війни. У цей день 1943 р. почалося звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників, під час якого вперше під час війни була створена висока щільність артилерії на ділянці прориву оборони супротивника, здійснено вогневий вал на чотирьох рубежах і масований вогонь артилерійського корпусу по вузлах опору супротивника. Вогонь 3 листопада 1943 р. вівся протягом 40 хв по 9 рубежах на загальну глибину до 2 км, причому одночасно – по чотирьох рубежах із дев’яти. Таким чином перед атакуючою піхотою та танками була створена зона суцільного вогню глибиною до 800 м і шириною в декілька кілометрів, яка переміщувалася перед наступаючими. Це дозволило унеможливити будь-який опір супротивника та забезпечило успіх усієї наступальної операції. Ракетні війська і артилерія Сухопутних військ України – окремий рід Сухопутних військ, які входять до складу Збройних сил України. Складаються зі з’єднань оперативно-тактичних і тактичних ракет, з’єднань і частин гаубичної, гарматної, реактивної та протитанкової артилерії, артилерійської розвідки, мінометних підрозділів і підрозділів протитанкових керованих ракет. Вони призначені для ураження живої сили, танків, артилерії, протитанкових засобів супротивника, авіації, об’єктів ППО та інших важливих об’єктів при веденні загальновійськової операції (бою). Ракетні війська і артилерія є головною вогневою силою в операціях, які проводяться Сухопутними військами із застосуванням звичайної зброї, та виконують до 65–70% загального об’єму завдання із вогневого ураження супротивника.

• День інженерних військ. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 1399/99 від 27.10.1999 р. Засновано на відзнаку видатних заслуг саперів, ветеранів і воїнів-інженерів України. Саме інженерні війська першими освоювали новітні засоби ведення бою, впроваджували їх в арсенал армії. З інженерних військ відокремилися в самостійні роди залізничні війська, війська зв’язку, автомобільні, танкові й, навіть, авіація. Інженерні війська – це війська переднього краю. У воєнний час атаку починають саме вони, забезпечують мотострільцям і танкістам просування вперед. Військові інженери проробляють проходи в мінних полях і загородженнях супротивника, розчищають завали та руйнування для забезпечення руху своїх військ, проводять розмінування місцевості, будівель, доріг, аеродромів, станцій, вулиць. Інженерна розвідка вивчає місцевість, на якій мають бути бойові дії, вона зобов’язана виявити, що готує супротивник для ускладнення просування військ. Інженерні війська залучаються для фортифікаційного обладнання позицій: викопування ровів і траншей, спорудження укриттів для техніки та особового складу, ходів сполучення, обладнання наглядових і командних пунктів. Одним із головних завдань інженерних військ є установка і утримання мінних полів і невибухових загороджень (колючий або ріжучий дріт, протитанкові рови, ескарпи і контрескарпи, барикади, завали на дорогах, райони заболочування та затоплення). Воїни-інженери намагаються ускладнити просування супротивника, руйнуючи дороги, мости, знищуючи системи водопостачання, газопостачання, електропостачання, ємності з пальним, нафтопромисли. Інженерні війська готують, мостять і маскують шляхи для просування військ. Вони ж влаштовують переправи через водні перешкоди, маскують війська і об’єкти, забезпечують війська водою. Крім вирішення безпосередніх завдань інженерного забезпечення бою на інженерні війська покладено завдання забезпечити інші родів військ шанцевим інструментом, електротехнічними засобами (від ліхтариків і батарей до пересувних атомних електростанцій), забезпечити частини та підрозділи електроенергією. Інженерні війська – єдиний рід військ, для якого війна не кінчається ніколи. Саме військові інженери з перших днів трагедії на Чорнобильській АЕС взялися до виконання завдань із ліквідації наслідків аварії в безпосередній близькості до реактора.

• 520 років від дня народження Бенвенуто Челліні, італійського скульптора, ювеліра, письменника, живописця та музиканта епохи Ренесансу. Помер 13 лютого 1571 року. До Вашого відома. Автобіографія Челліні надихнула О. Дюма на створення роману «Асканіо», у якому відтворено період життя Челліні у Франції.

• 225 років від дня народження Джеймса Нокса Полка, американського політичного і державного діяча, 11-го президента США (1845–1849 рр.). Довідка. Правління Полка ознаменувалося найбільшими територіальними придбаннями США з часів купівлі Луїзіани: були завойовані у Мексики штати Нью-Мексико та Каліфорнія, Велика Британія поступилась Орегоном. США отримали вихід до Тихого океану і стали великою тихоокеанською державою. До Вашого відома. Політологи вважають Полка одним із десяти найвидатніших президентів США.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека