У цей день 28 квiтня

 

  У свiтi:
• День визволення України від фашистських загарбників. Відзначається згідно з Указом президента України № 836/2009 «Про День визволення України від фашистських загарбників» у день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. 28 жовтня 1944 р. у результаті здійснення радянськими з’єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції, радянські війська остаточно витіснили угорські та німецькі війська із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. Воїни-українці зробили вагомий внесок у перемогу. На фронтах і в тилу загинув кожний 5-й житель України. Серед вищих офіцерів, командуючих фронтами й арміями було чимало українців. Найвідоміші з них: А. Єременко, С. Тимошенко, Р. Малиновський, Н. Ватутін, І. Черняхівський, П. Рибалко, К. Москаленко, П. Жмаченко та інші. Ратний подвиг багатьох українців відзначений вищими нагородами. Серед них – 2 072 визнані гідними звання Героя Радянського Союзу. Зі 115 двічі Героїв Радянського Союзу – 32 українця, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі. Із 7 мільйонів орденів і медалей, вручених офіцерам і солдатам Червоної Армії, 2,5 мільйони одержали мешканці України. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці в складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (понад 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб.

• Всесвітній день мультиплікаційних фільмів (International Animation Day). Свято засноване у 2002 р. Міжнародною асоціацією анімаційного кіно – ASIFA (The International Animated Film Association). Відзначається 28 жовтня, саме в цей день у 1892 р. французький художник і винахідник Еміль Рейно продемонстрував публіці «пантоміми, що світяться» – рухоме зображення, яке можна вважати прообразом мультфільмів. Батько мультиплікації Еміль Рейно (Charles-Emile Reynaud) (8.12.1844–9.01.1918). У 1892 р. відбувся перший показ мультиплікаційного фільму, коли Рейно представив свої «пантоміми, що світяться». Він показував програми з декількох сюжетів, сеанс тривав п’ятнадцять-двадцять хвилин. Рейно вперше застосував деякі прийоми, що стали основою технології мультиплікації. В їх числі – роздільне малювання персонажів і декорацій.

• Всесвітній День дзюдо. Відзначається за ініціативи Міжнародної Федерації дзюдо (IJF) з 2011 р. у день народження засновника дзюдо Дзігоро Кано (Jigoro Kano; 28.10.1860–04.05.1938) з метою пропаганди цінностей цього виду спорту та розвитку дзюдо у світі. Символ дня – уклін, який виконують спортсмени при початку та при закінченні поєдинку. Кожного року обирається гасло проведення цього дня. Засновник дзюдо, Дзігоро Кано стверджував, що дзюдо має об'єднувати людей як спорт, як освітній інструмент, як бойове мистецтво. На сьогодні у світі налічується понад 20 млн. осіб, що займаються цим видом спорту. Також існує 200 національних федерацій (195 національних федерацій і 5 континентальних союзів) на чолі з Міжнародною федерацією дзюдо. В Україні, за даними 2012 р., дзюдо займається близько 100 тисяч українців в більш ніж 200 школах, клубах і секціях.

• 65 років від дня народження Білла Гейтса (повне ім’я – Вільям Генрі Гейтс ІІІ), американського вченого та менеджера, засновника (спільно з П. Алленом) і голови ради директорів корпорації Майкрософт (Microsoft) (1975–2008 рр.), співголови Фонду Білла і Мелінди Гейтс, засновника і власника компанії «BgC3» (з 2008 р.), Лицаря-Командора Ордену Британської Імперії (2005 р.) за внесок в підприємства Великої Британії та зусилля зі зменшення зубожіння в світі, автора книг «Шлях у майбутнє», «Бізнес зі швидкістю думки».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека