У цей день 26 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день шкільних бібліотек (International School Library Day). Відзначається з 1999 р. у четвертий понеділок жовтня за ініціативою ЮНЕСКО з метою підкреслити ключову роль шкільних бібліотек у справі навчання та виховання дітей. «Хто любить книгу, той ніколи не буде відчувати нестачу відданого друга, рятівника та порадника, веселого товариша, дійсного утішителя» (Барроу). Шкільна бібліотека – це один зі структурних підрозділів сучасного освітнього закладу (школи). Шкільна бібліотека – це як перший учитель, від якого залежить дуже багато. Якого читача ми виховаємо, таким він і буде в публічних і вузівських бібліотеках. Все закладається з дитинства. «Читання дітей – одна з найважливіших перспектив духовності, інтелекту культури нації. Для майбутнього кожної нації особливо важливо, як відбувається процес входження дітей у світ книжкової культури». Бібліотека – це утворення в найрізніших проявах, в широкому і вузькому розумінні цього слова. «Без хорошої бібліотеки немає хорошої школи».

• 80 років від дня, коли в СРСР було введено в дію Постанову № 638 «Про встановлення платності навчання в старших класах середніх шкіл і у вищих навчальних закладах СРСР і про зміну порядку призначень стипендій». У старших класах шкіл і у ВНЗ вводилося платне навчання зі встановленим розміром річної оплати. Постанову було скасовано 10.05.1956 р. До Вашого відома. Навчання у столичних школах коштувало 200 рублів в рік; в провінційних – 150, а за навчання в інституті вже доводилося викладати 400 рублів в Москві, Ленінграді і столицях союзних республік, і 300 – в інших містах. Річна оплата приблизно відповідала середній місячній номінальній зарплатні радянських трудящих в той час: у 1940 році вона склала 338 рублів на місяць. Однак введення навіть такої скромної оплати для багатьох радянських громадян закрило можливість продовжити освіту після 7 класу. В результаті проведених «реформ» кількість випускників середніх шкіл (8–10 класи), середніх спеціальних навчальних закладів і ВНЗ скоротилася вдвічі.

• 335 років від дня народження Джузеппе Доменіко Скарлатті, італійського композитора та клавесиніста епохи бароко, автора понад 500 сонат для клавішних, 15 опер, 10 ораторій, оркестрових творів, духовної музики. Помер 23 липня 1757 року.

• 70 років від дня народження Володимира Савовича Лиса, українського письменника, драматурга, журналіста, автора романів «Айстри на зрубі», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова» та інших. До Вашого відома. Лис відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.

  На Днiпропетровшинi:
• 95 років тому (1925 р.) у м. Дніпропетровську (нині – м. Дніпро) народився Олександр Климентійович Войцеховський, художник. Відомий у галузі тематичної картини та пейзажу.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека