У цей день 24 квiтня

 

  У свiтi:
• 24–31 жовтня — Тиждень роззброєння (Disarmament Week). Проводиться щорічно за рішенням спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН (1978 р.) і починається в день річниці заснування ООН. Узагальнюючої темою Тижня служать слова: «Досягнення миру і безпеки шляхом роззброєння» (Peace and Security Through Disarmament). Зброя – сукупність технічних пристроїв і засобів, які використовуються для ураження живої сили супротивника, його техніки, спорудження та інших цілей під час ведення бойових дій. Озброєння (бойове озброєння) – комплекс матеріальних засобів активної (наступальної) чи пасивної (захисної) дії, спрямованої на допомогу власнику під час бойових дій. Роззброєння – скорочення різних видів озброєнь, які може мати як односторонній (коли це робить одна країна), так і багатосторонній (коли спирається на міжнародну угоду) характер. Статут ООН відносить принципи, що визначають роззброєння та регулювання озброєнь, до загальних принципів співробітництва у справі підтримки міжнародного миру та безпеки (п. 1 ст. 11). Роззброєння здобуло широке визнання як принцип міжнародного права. Проблема роззброєння має дві складові – часткове та загальне і повне роззброєння.

• День Організації Об’єднаних Націй (англ. United Nations Day, ісп. Día de las Naciones Unidas). Відзначається з 1948 р. у день, коли у 1945 р. вступив у дію Статут ООН. У 1971 р. День ООН був оголошений міжнародним святом, із тієї пори у всіх країнах, які входять до Організації, свято належить до розряду державних. Організація Об’єднаних Націй (ООН) – глобальна міжнародна організація, заснована 24 жовтня 1945 р. на конференції у Сан-Франциско на підставі Хартії Об’єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання та зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу. Значимість ООН у запобіганні військових конфліктів і в боротьбі за права людини складно переоцінити. Щороку, 24 жовтня, Генеральний секретар ООН готує особливе послання і звертається з ним до світової спільноти. В даний час до ООН належить 193 держави, кожна також є членом Генеральної Асамблеї ООН. Головними органами ООН є: Генеральна асамблея, Рада Безпеки, Економічна та соціальна рада (ЕКОСОР), Міжнародний суд. Також ООН має низку власних спеціалізованих установ – міжнародних міжурядових організацій з економічних, соціальних і гуманітарних питань (ЮНЕСКО, ВООЗ, ФАО, МВФ, МОП, ЮНІДО та інші). Святкові заходи Дня включають зустрічі, збори, дискусійні «круглі столи», виставки. Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй у залі Генеральної Асамблеї проводять міжнародний концерт. Іноді влаштовують спеціальні заходи, на яких члени ООН за допомогою електронних засобів комунікації зв’язуються з різними містами світу та проводять телемости.

• Всесвітній день інформації про розвиток (World Development Information Day). Введено Генеральною Асамблеєю ООН у 1972 р. резолюцією від 19 грудня. Збігається з Днем ООН. Мета проведення Дня полягає в залученні уваги світової громадської думки до проблем розвитку та до необхідності зміцнення міжнародного співробітництва для їх вирішення. Тільки володіючи всією повнотою достовірних і об’єктивних відомостей, необхідних для аналізу, представники різних країн світу можуть побудувати конструктивний діалог, проаналізувати ситуацію, що склалася, і відшукати шляхи вирішення глобальних проблем. Розвиток – незворотна, спрямована, закономірна зміна матеріальних та ідеальних об’єктів. У результаті розвитку виникає новий якісний стан об’єкту, що виступає як зміна його складу або структури (тобто виникнення, трансформація або зникнення його елементів чи зв’язків).

• 75 років від дня, коли вступив у дію Статут ООН, що вважається датою створення Організації Об’єднаних Націй. Довідка. ООН заснована на підставі Хартії Об'єднаних Націй. Декларованою метою діяльності організації є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток співробітництва між державами світу. Члени-засновники – 51 держава (в т. ч. Україна), яка з 1945 по 1991 рік брала участь в роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності – як Україна. Після проголошення незалежності України участь у діяльності ООН було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики держави. ООН в Україні співпрацює з урядом і народом з метою розбудови культури гідності, завдяки розумінню та повазі до прав людини, для забезпечення миру та перетворень в Україні.

• 70 років від дня, коли згідно директиви № ОРГ/2/395/832 військового міністра СРСР маршала А.М. Василевського у СРСР були створені підрозділи спеціального призначення. Довідка. До 1 травня 1951 р. було утворено 46 рот спеціального призначення штатною чисельністю по 120 чоловік.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека