У цей день 19 квiтня

 

  У свiтi:
• День солодощів (солодкого) (Sweetest Day). Свято народилося в США у 1922 р. у Клівленді завдяки працівникові кондитерської фабрики Герберту Кінгстону. Стурбований становищем малозабезпечених і жебручих людей, про яких не дбають уряд і держава, вирішив організувати благодійну акцію з роздачі невеликих подарунків. Це робилося з метою підтримки бідних і вселення надії на краще майбутнє та зміцнення віри в те, що все зміниться. Спочатку це свято відзначали лише в західних і центральних районах країни – Іллінойс, Мічиган, Огайо. Але з роками популярність свята розрослася і поширилася повсюдно. Кондитерські вироби (солодощі, ласощі) – висококалорійні та легкі у засвоюванні харчові продукти із великим вмістом цукру, чи фруктози, що вживаються завдяки приємному смаку та запаху. Солодка підтримка – це необхідність, яку відчуває буквально кожен людський організм. І дитина, і доросла людина потребує дози солодощів, адже цукор важливий для розвитку та зростання, а також в цілому для нормального функціонування всіх систем і органів.

• 275 років від дня смерті Джонатана Свіфта, англійського письменника-сатирика, публіциста, поета та громадського діяча, автора фантастичної тетралогії «Подорожі Гулівера», повістей-притч «Казки діжки», «Битва книг», книг «Щоденник для Стелли», «Листи сукнаря», поеми «Вірші на смерть доктора Свіфта», памфлету «Роздуми про незручність знищення християнства в Англії» та інших. Народився 30 листопада 1667 року.

• 65 років від заснування пісенного конкурсу «Євробачення». Засновано за рішенням Генеральної Асамблеї Європейського Телерадіомовного Союзу у Римі 19 жовтня 1955 р. Проводиться щорічно. Перший пісенний конкурс «Євробачення» відбувся 24 травня 1956 р. Довідка. Країни-учасники представляють пісні, що виконуються наживо у телевізійній програмі, яка транслюється ЄТС через Мережу Євробачення одночасно в усіх країнах. Під час програми, після того як всі пісні було виконано, країни починають процес голосування за пісні інших країн: голосувати за пісню власної країни не можна. Наприкінці програми пісня, що набирає найбільшу кількість очок, оголошується переможцем. Країну-переможницю запрошують наступного року приймати конкурс. Право брати участь у Конкурсі мають Активні Члени (на відміну від Асоційованих Членів) Європейського Телерадіомовного Союзу. Активними Членами є держави, що входять до Європейської Телерадіомовної Зони, або ті, що є членами Ради Європи. Право брати участь в конкурсі не визначається географічною розташованістю на європейському континенті, незважаючи на корінь «Євро» в слові «Євробачення», також таке право не має нічого спільного із Євросоюзом. Для опису тижня, коли відбувається конкурс, вживається термін «Тиждень Євробачення». У середу Тижня Євробачення проводять дві генеральні репетиції напівфіналу; ще одну генеральну репетицію півфіналу проводять у четвер. У понеділок тижня Євробачення традиційно відбувається Прийом Мера, на який запрошують всі делегації. Система голосування в конкурсі змінювалася протягом років. Поточна система діє з 1975 р. і є адаптацією так званого «лічення Борда». Країни присвоюють пісням серію очок від 1 до 8, потім 10 і нарешті 12. Дванадцять очок отримує улюблена пісня. У 2009 р. конкурс уперше відбувся за зміненими правилами: у голосуванні, окрім телеглядачів, брало участь журі у відношенні 50/50. Гімн Євробачення – це прелюдія до мотета «Te Deum» Марка Антуана Шарпантьє. Україна брала участь у пісенному конкурсі Євробачення, починаючи з 2003 р. і 14-го місця О. Пономарьова. Вже на другий рік участі Україна виграла «Пісенний конкурс Євробачення 2004» з піснею «Дикі Танці» Руслани (Лижичко) і максимальним балом за всю попередню історію конкурсу.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека