У цей день 17 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день боротьби з бідністю. Проводиться з 1992 р. за підтримки Генеральної Асамблеї ООН (22 грудня 1992 р.). Історія проведення цього дня починається 17 жовтня 1987 р., коли більше ста тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 р. була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і підтвердили необхідність спільними зусиллями домагатися дотримання цих прав. Відповідні заяви накреслені на пам’ятному камені, відкритому в той день. З тих пір люди різних станів, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції та продемонструвати солідарність із незаможними. На сьогоднішній день використовуються два відмінних означення: абсолютна та відносна бідність. Абсолютна визначається шляхом порівняння загального прибутку індивідуума чи сім’ї із загальною вартістю кошика товарів і послуг, які складають базові потреби у суспільстві. Визначаючи відносну бідність, порівнюють загальний прибуток особи чи сім’ї та структуру витрат у суспільстві в цілому.

• День працівників целюлозно-паперової промисловості. Встановлено згідно з Указом президента України № 885/2008 від 1 жовтня 2008 р. «Про День працівників целюлозно-паперової промисловості». Відзначається щорічно у третю суботу жовтня. Целюлозна промисловість – галузь, яка хімічно переробляє деревину (також очерет, солому злакових рослин тощо) на волокнисту масу, що є сировиною для виготовлення целюлози, паперу, картону, штучного волокна, пластичних мас тощо. Значна частина целюлози використовується на виробництво вибухівки. Останнім часом целюлоза є головною сировиною паперової промисловості, цю галузь називають тепер целюлозно-паперовою промисловістю. Паперова промисловість постала в Україні на поч. XVI ст., у другій пол. XIX ст. розвинулося машинне виробництво паперу. Найбільші паперові та целюлозні фабрики в Україні: Жидачівський (Львівщина) та Понінківський (Хмельниччина) целюлозно-паперові, також Херсонський та Ізюмський целюлозні комбінати, Нижньо-Дніпровська та Малинська паперові фабрики, Корюківська фабрика технічного паперу.

• 260 років від дня народження Клода Анрі де Рувруа Сен-Сімона, французького мислителя, засновника школи утопічного соціалізму, автора праць «Листи женевського мешканця до своїх сучасників», «Вступ до наукових праць XIX ст.», «Нотатки про загальне тяготіння», «Реорганізація європейського суспільства», «Парабола», «Нове християнство» та інших. Помер 19 травня 1825 року.

• 105 років від дня народження Артура Ашера Міллера, американського письменника, лауреата Пулітцерівської премії (1949 р.), автора п’єс «Людина, якій таланило», «Усі мої сини», «Смерть комівояжера», «Суворе випробування», «Неприкаяні», «Після гріхопадіння», «Це сталося у Віші», «Часи в Америці», «Останні янки», «Зв’язки містера Пітена», «Блюз воскресіння», «Закінчуючи картину», роману «Фокус». Помер 10 лютого 2005 року.

• 100 років від дня народження Мігеля Делібеса Сетьєна, іспанського прозаїка, автора романів «У кипариса довга тінь», «П'ять годин з Маріо», «Єретик», повісті «Дорога», Помер 12 березня 2010 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека