У цей день 11 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день дівчаток (англ. International Day of the Girl Child). Відзначається щорічно згідно резолюції Генеральної асамблеї ООН з 2012 р. Ініціатором свята стала Канада. Спершу день був присвячений актуальній для багатьох країн світу проблемі – дитячим шлюбам. Дівчатка народжуються більш зрілими, ніж хлопчики. У співвідношенні новонароджених обох статей дівчатка завжди лідирують, і особа жіночої статі повинна з’явитися на світ більш пристосованою, щоб вижити і не порушити балансу. Різниця у розвитку між малюками зазвичай становить 3–4 тижні. Деякий розрив зберігається і далі: хлопчики починають ходити на 2–3 місяці пізніше, ніж дівчатка; на 4–6 місяців пізніше починають говорити. До початкової школи ці відмінності складають вже 1 рік, а до часу статевої зрілості біологічний вік дівчат випереджає показник юнаків на 2 роки. Уявлення про головну свою різницю («Хто я, хлопчик чи дівчинка?») формується у малюків до 5 років. Порівнюючи розвиток хлопчиків і дівчаток, треба враховувати, що природа ставить перед ними різні завдання. Жінки більш стабільні та повторювані, адже тільки вони можуть відтворювати собі подібних. Вони закріплюють в собі корисні ознаки, передають їх у спадщину, щоб зробити нащадків якомога більш схожими на батьків. На чоловіках природа пристосовується до мінливих умов життя, частіше експериментує, «апробує» нові функції або навіть органи. У жінок більше здібностей до іноземних мов, а чоловікам легше дається математика. Фізично та психічно жінки витриваліші від чоловіків. Жінки чують краще за чоловіків і чудово розрізняють звуки високих частот.

• День художника. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня. Свято засноване Указом президента України № 1132/98 від 9 жовтня 1998 р. Художник – творчий працівник у галузі образотворчого мистецтва. Образотворче мистецтво це частина національної культури, яка дозволяє по-новому поглянути на всі звичні речі та збагачує внутрішній світ людини. Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Результати творчості видатних художників говорять про значний потенціал і велич народу. Українським майстрам належать твори, які стали золотим фондом світової художньої культури. Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства.

• День працівників санітарно-епідеміологічної служби. Професійне свято встановлено на знак визнання вагомого внеску працівників державної санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) у забезпеченні санітарного та епідеміологічного благополуччя населення. Відзначається щорічно у другу неділю жовтня згідно з Указом президента України № 1178/2004 від 5 жовтня 2004 р. Головним завданням санітарно-епідеміологічної служби є нагляд і контроль за дотриманням санітарного законодавства при проєктуванні, будівництві та експлуатації промислових підприємств та інших об’єктів виробничої діяльності. Головними закладами санітарно-епідеміологічної служби в Україні є санітарно-епідеміологічні станції. Практична діяльність органів санітарного нагляду здійснюється у вигляді двох універсальних форм роботи – запобіжного та поточного санітарного нагляду.

• 135 років від дня народження Франсуа Моріака, французького письменника, лауреата Нобелівської премії (1952 р.), автора романів «Поцілунок, який подаровано прокаженому», «Шлях в нікуди», «Мавпочка», «Підліток минулих часів» та інших. Помер 1 вересня 1970 року.

• 95 років від дня народження Елмора Джона Леонарда-молодшого, американського письменника та сценариста, майстра кримінальної літератури та вестернів, автора романів «Велика крадіжка», «Золотий берег», «Пронто», «Мисливець на кішок», «Будь крутіше!» та інших. Помер 20 серпня 2013 року. До Вашого відома. За книгам та сценаріями автора було відзнято 43 фільма.

  На Днiпропетровшинi:
• 115 років тому (1905 р.) у м. Катеринославі народився Віктор Андрійович Кравченко, відомий радянський дисидент, автор книги спогадів «Я обираю волю».


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека