У цей день 20 квiтня

 

  У свiтi:
• 20–21 вересня — Міжнародна ніч кажанів (International Bat Night). Існує Міжнародна угода про охорону кажанів, підписана низкою країн. Саме свято зародилося в Європі. У ці дні в багатьох європейських країнах проводяться лекції, виставки, семінари, присвячені охороні цих тварин. Головна мета – привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих та їхній охороні, а також розвінчати міфи навколо тварин, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх, вважаючи їх вампірами. У святкову ніч організовують екскурсії, під час яких можна побачити кажанячі схованки. Кажани, або лиликовиді (Microchiroptera) – підряд ссавців із ряду лиликоподібних, або рукокрилих (Vesper-tilioniformes, або Chiroptera). Кажани є сестринською групою до підряду криланів – фрукто-їдних рукокрилих (типовий представник – летюча лисиця). У спеціальній літературі кажанів нерідко позначають як Microchiroptera (на відміну від крилановидих – Macrochiroptera). Наука, що вивчає кажанів, називається хіроптерологія. Довжина тіла кажанів – від 2,5 до 14 см. Кажани добре бачать, але орієнтуються у просторі за допомогою ультразвуку, випускаючи локаційні сигнали у вигляді коротких ультразвукових імпульсів частотою 20–120 кГц і тривалістю 0,2–100 мс. Кажани зустрічаються всюди крім полярних районів і високогір’їв. І всі вони безпечні. Виняток становлять кажани-вампіри з великими і гострими зубами, що живуть в Латинській Америці і харчуються кров’ю дрібних гризунів, птахів, а зрідка – і домашньої худоби. В Україні більшість видів внесено до Червоної книги України (2009 р.).

• День рекрутера. Засновано у 2001 р. кадровими агенціями Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Росії та України. Рекрутмент («recruitment») – набір персоналу, підбір кадрів; людей, які займаються цією справою, називають рекрутерами. Рекрутер – фахівець із пошуку та підбору персоналу. У Великій Британії рекрутером називали вербувальника (англ. «Recruiter»). Професія поєднує в собі глибокі знання людської натури, підприємливість, стресостійкість, аналітичний склад розуму, цілеспрямованість.

• День працівника лісу. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 356/93, від 28.08.1993 р. у третю неділю вересня як професійне свято працівників лісового господарства, лісової та деревообробної промисловості. Ліси України займають понад 10 млн га, що становить близько 17,2% території держави та сформовані понад 30 видами деревних порід, серед яких домінують сосна (Pinus silvestris), дуб (Quercus robur), бук (Fagus silvatica), ялина (Picea abies), береза (Betula pendula), вільха (Alnus glutinosa), ясен (Fraxinus excelsior), граб (Carpinus betulus), ялиця (Abies alba). Найбільша лісистість – в Українських Карпатах (32%). Лісистість у природних зонах рівнинної частини закономірно зменшується з півночі на південь. У лісах переважають молоді та середньовікові дерева таких порід як сосна, ялина, бук, дуб. Вони охоплюють близько 90% лісовкритої площі. Українські Карпати – частина гірської системи Східних Карпат (які поділяються на Зовнішні Східні Карпати та Внутрішні Східні Карпати) на заході України. Їхня довжина від верхів’їв Сяну до витоків Сучави становить 280 км, ширина понад 110 км. Займають територію Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Загальна площа гірської системи – понад 24 тис. км². Гірські хребти, розділені поздовжніми улоговинами та розмежовані глибокими поперечними долинами, простягаються, переважно, з північного заходу на південний схід. Абсолютні висоти гірської системи коливаються від 120–400 м біля підніжжя гір до 500–800 м у міжгірних улоговинах та 1 500–2 000 м уздовж головних хребтів. Усі найвищі вершини – Говерла (2 061 м – найвища точка України), Бребенескул (2 032 м), Піп Іван Чорногорський (2 028 м), Петрос (2 020 м), Гутин Томнатик (2 016 м), Ребра (2 001 м) – зосереджені на масиві Чорногора.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека