У цей день 9 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день краси. Проводиться за ініціативи Міжнародного комітету естетики та косметології СІДЕСКО (CIDESCO – Comite International D’Esthetique Et De Cosmetologie) з 1995 р. Краса – в загальному розумінні є характеристика персони, місця, об’єкту чи ідеї, що приносить відчуття приємності, відповідає задоволенню. Краса є невід’ємною складовою сприйняття світу людиною. Краса вивчається як категорія естетики, соціології, соціальної психології та культури. Створення красивих речей є однією з цілей, які ставить перед собою мистецтво. Стосовно поняття «краса» можна вести мову про фізичну та духовну красу людини, красу природи, красу в мистецтві. Краса є однією з найважливіших категорій культури. У різні часи еталони краси змінювалися. Різні культури і народності, знаходили в людині красивим те, що в іншій країні просто не могло бути прийнятним. Краса людини в різні часи та в різних народів сприймалась по-різному. Давні греки з хвилюванням дивились на жінку, яка мала пропорції тіла 94–66–96 (Стандарт Венери Мілоської). Особливо модною вважалася значна блідість. Жінки користувалися косметикою, деякі фарбували волосся або носили перуку. У середньовіччі жінки, щоб їх вважали красунями, мусили мати фігури з пропорціями не більше ніж 79–62–87. Церковна мораль у той час була доволі су¬вора і не дозволяла носити одягу, який відкривав жіноче тіло. Тому велике значення надавалось вмінню гарно ходити. У XVI ст. еталон краси знову змінюється і визначається як 88–67–89, з XVII ст.– 90–66–90. Як і в попередні століття, жінки користуються косметикою. У XVIII ст. надавали перевагу повним жінкам, чиї форми були аж ніяк не менші ніж 98–72–110, так звані «рубенсівські форми». Жінки надмірно користуються косметикою. З’являються зачіски у вигляді натюрмортів із квітів, човнів із високими вітрилами, вітряків, мостів. У XIX ст. стандарти краси змінюються знову, ідеальна жінка повинна мати осину талію і форми не більше 92–48–98. Дівчат так затягували в корсети, що на балах вони часто втрачали свідомість. На слов’янських землях ідеал краси також змінювався з часом. У часи Київської Русі гарна дівчина – міцна, рум’яна, з великими руками і широкими стегнами. З часом ідеал жіночої краси дещо змінюється. У другій половині XX – на початку XXI ст. ідеал краси жіночої фігури – стандарт 90–60–90.

• 435 років від дня народження Армана Жана дю Плессі герцога де Рішельє, французького політичного і державного діяча, кардинала (з 1622 р.), засновника Французької академії (1635 р.). Помер 4 грудня 1642 року.

• 130 років від дня народження Курта Задека Левіна, німецького та американського психолога, одного із найвідоміших представників берлінської школи гештальпсихології, засновника топологічної психології; брав участь у розробці основних принципів кібернетики. Помер 12 лютого 1947 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека