У цей день 8 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день розповсюдження грамотності (International Literacy Day). Відзначається системою ООН щорічно. Оголошений ЮНЕСКО у 1966 р. за рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася у Тегерані у вересні 1965 р.; 8 вересня – день відкриття конференції. Мета – привернути увагу суспільства та мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити інтерес і досягти підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності – однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО. Грамотність є правом людини, інструментом особистих повноважень і мож-ливостей для соціального і людського розвитку. Освітні можливості залежать від грамотності. ЮНЕСКО підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, необхідних для побудови інтегрованого та мирного суспільства у XXI ст.

• Міжнародний день солідарності журналістів (Іnternational Day of Journalists’ Solidarity). Проводиться за рішенням ІV конгресу Міжнародної організації журналістів (МОЖ) – найстарішого і найбільшого інтернаціонального журналістського об’єднання у світі, який відбувся в травні 1958 р. Відзначається в день страти чеського журналіста Юліуса Фучика (1943 р.). Журналіст (новинар) – особа, яка займається збором, створенням, редагуванням, підготовкою та оформленням інформації для редакції зареєстрованого засобу масової інформації, пов’язаний із нею трудовими чи іншими договірними відносинами, – або займається такою діяльністю за власною ініціативою. Покликання журналіста – приносити користь людям, захищати їхні інтереси та підвищувати обізнаність.

• День солідарності міст Всесвітньої культурної спадщини. Відзначається з 1994 р., у день створення Всесвітньої організації міст культурної спадщини ЮНЕСКО (1993 р.). Ця організація включає в себе більш ніж 200 міст, на території яких розташовані об’єкти, внесені до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Головна мета організації – сприяти виконанню Конвенції з захисту Всесвітньої культурної та природної спадщини та Хартії про збереження історичних міст і регіонів, сприяти співробітництву та обміну інформацією між містами-членами Організації, встановлювати й зміцнювати тіснішу співпрацю з іншими міжнародними і регіональними інститутами та організаціями, що переслідують ті ж цілі. Штаб-квартира організації розташована в м. Квебек (Канада). Під «культурною спадщиною» розуміють пам’ятки: об’єкти архітектури, монументальної скульптури та живопису, елементи та структури археологічного характеру, написи, печери та групи елементів, які мають видатну універсальну цінність із точки зору історії, мистецтва чи науки; ансамблі: групи ізольованих чи об’єднаних будівель, архітектуру, єдність чи зв’язок із пейзажем, який є видатною універсальною цінністю з точки зору історії, мистецтва чи науки; визначні місця: твори людини або спільні витвори людини та природи, а також зони, включаючи археологічні визначні місця, що є універсальною цінністю з точки зору історії, естетики, етнології чи антропології; вміст бібліотек, музеїв, архівів. До матеріальної культури належать також архітектурні будівлі: церкви, монастирі, замки, палаци та інші культурні та архітектурні пам’ятники. В Україні охорона культурної спадщини регулюється Законом України «Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 р. № 1805-III.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека