У цей день 7 березня

 

  У свiтi:
• 7–13 вересня — Всесвітня акція «Очистимо планету від сміття». Започаткована в Австралії у 1993 р., проводиться у другий тиждень вересня. Мета акції – привернути увагу людей до проблем забруднення навколишнього середовища та засмічення планети, а також розвинути у них навички господарського ставлення до навколишнього світу і підвищити рівень екологічної культури та грамотності. Збирання побутових відходів є головним завданням санітарного очищення населених пунктів. Майже всі побутові відходи в Україні захоронюються на полігонах. Найбільші площі під полігони зайняті в Донецькій області – 330, Одеській – 195, Запорізькій – 153, Дніпропетровській – 140, Луганській – 129 га. Накопичення побутових відходів значною мірою залежить від погодних умов, пори року, ступеню благоустрою житлових будинків, рівня життя населення тощо. У загальному обсязі побутових відходів міститься 10,3–26,4% паперу, 20–40% – харчових відходів, 0,75–3,7% – деревини, 0,2–8% – текстилю, 1–5,8% – металів, 1,1–9% – скла, 0,6–6% – полімерних відходів та інших речовин.

• День знищення військової іграшки. Відзначається щорічно з 1988 р. за ініціативи Всесвітньої асоціації допомоги сиротам і дітям, які не мають батьківської опіки, переважно, в країнах Європейського Союзу. Має другу назву «День відмови від військової іграшки». Міжнародний день покликаний замінити іграшкові пістолети, кулемети, мечі, шаблі, шпаги, ножі, кийки, танки, літаки тощо на іграшки, не пов’язані з війною – плюшевих ведмедиків, ляльки, спортивні автомобілі. Іграшка – це школа виховання почуттів дитини. Але різнобічніший вплив може надати не кожна окрема іграшка. Іграшка формує внутрішній світ дитини. Військова іграшка подекуди спотворює світогляд дитини. Кількість насильства, яке ллється на дитину з телекрану а потім відтворюється у іграшці за мотивами цього ж видовища, легко спотворить правильне уявлення про реальність.

• День військової розвідки України. Відзначається щорічно відповідно до Указу президента України від 07.09.1992 р. «Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України», за яким у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України та Наказу Міністра оборони України № 302 від 01.06.2007 р. «Про встановлення Дня воєнної розвідки України». Військова розвідка – вид тактичної розвідки, яку організовують командири та штаби в інтересах загальновійськових з’єднань, частин і підрозділів із метою добування відомостей про противника. Найважливіший вид бойового забезпечення військ. Військова розвідка полягає у добуванні, зборі та узагальненні відомостей про бойовий склад, розташування, стан угруповань військ наземного супротивника, характер його дій і наміри, сильні та слабкі сторони, а також ступінь і характер інженерного обладнання зайнятих ним районів і позицій, системи загороджень, нові засоби боротьби та способи дій у бою. Сьогодні компактна та мобільна структура воєнної розвідки стала важливою частиною системи гарантування національної безпеки України. Співробітники розвідувальних органів Збройних сил незалежно від рівня фінансування вирішують ті завдання, які ставить перед ними держава: інформаційне забезпечення органів влади, вищих осіб держави стосовно національної безпеки країни.

• Всесвітній день бороди (World Beard Day). Відзначається щорічно неофіційно в першу суботу вересня з 2004 р. за ініціативи музичної групи «The Beards» (Аделаїда, Південна Австралія). Борода – волосяний покрив нижньої частини обличчя в людини, також бороди бувають у деяких тварин. Для кожного чоловіка – це прояв індивідуальності, особливого стилю і відмінних рис його характеру. Історично склалося так, що борода уособлює символ мужності, й багато чоловіків демонструють прояви свого твердого характеру, стилю і ставлення до моди за допомогою бороди. Багато століть тому борода демонструвала владний характер, витривалість і силу.

• 215 років від дня народження Олекси Петровича Стороженка, українського письменника, етнографа, художника, автора «Оповідань з селянського побуту малоросіян», роману-хроніки «Брати-близнюки», двотомних творів «Українські оповідання». Помер 18 листопада 1874 року.

• 150 років від дня народження Олександра Івановича Купріна, російського письменника, який починав свій творчий шлях в Україні (українські мотиви відчутні у творах: оповіданнях «Дізнання», «Похід», «Прапорщик армійський», «З вулиці», «До слави», «На-півбог», повісті «Поєдинок», циклі нарисів «Київські типи»), автора циклу нарисів «Листригони», циклів оповідань «Білий пудель», «Смарагд», повістей «Молох», «Яма», «Олеся» та інших. Помер 25 серпня 1938 року.

• 145 років від дня народження Олександра Олександровича Мурашка, українського живописця, педагога, одного із основоположників (1917 р.) і перших професорів Укра-їнської Академії мистецтв (нині – Українська Академія мистецтв у Києві). Загинув 14 червня 1919 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека