У цей день 12 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день молоді (International Youth Day). Заснований 54-ю сесією Генеральної Асамблеєї ООН, що 17 грудня 1999 р. підтримала рекомендацію Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (Лісабон, 8–12 серпня 1998 р.) у резолюції № «A/RES 54/120 з метою розповсюдження обізнаності про світову програму дій для молоді, до якої належать 10 сфер життя: освіта та працевлаштування; голод і бідність; здоров’я, захист довкілля; наркоманія, підліткова злочинність; заходи для відпочинку; дівчата та жінки; повна й ефективна участь молоді в житті суспільства та прийнятті рішень; глобалізація, інформаційні технології та спілкування; СНІД; молодь і конфлікт та діалог поколінь. ООН визначає молодь як групу віком від 15 до 24 років що складає 1/6 популяції планети. Молоді люди сьогодні складають 18% населення світу, тобто майже 3 млрд жителів планети у віці до 25 років. Близько 85% молоді планети припадає на країни, що розвиваються. Відповідно до законодавства України, молоддю вважається вікова група від 14 до 35 років. Для українських органів державної влади у здійсненні молодіжної політики та подоланні демографічної кризи найголовнішими напрямками діяльності є: забезпечення правової та соціальної захищеності молоді; надання молодому громадянинові гарантованого державою мінімуму соціальних послуг із навчання, виховання, духовного та фізичного розвитку, охорони здоров’я, професійної підготовки і працевлаштування; забезпечення збалансованого поєднання державних, суспільних інтересів і прав особистості у формуванні та реалізації національної молодіжної політики; пріоритет суспільних ініціатив стосовно аналогічної діяльності державних органів і установ при фінансуванні заходів і програм, що стосуються молоді; залучення молодих громадян до особистої участі у формуванні та реалізації програм, що стосуються молоді, суспільства і держави. У більшості областей України молодіжний рух розвивається в тісній співпраці з урядовими і неурядовими організаціями; укладені угоди про співробітництво з управліннями праці та соціального захисту населення, освіти і науки, у справах сім’ї та молоді облдержадміністрацій.

• 210 років від дня народження Аполлона Миколайовича Мокрицького, українського та російського живописця, художника-портретиста, автора портретів М.В. Гоголя, Є.П. Гребінки й інших, який брав участь у викупі Т.Г. Шевченка та залишив мемуари «Щоденник художника А.М. Мокрицького». Помер 8 (або 9) березня 1870 року.

• 90 років від дня народження Джорджа Сороса (угорський варіант – Дьордь Шорош; справжнє прізвище – Шварц), американського фінансиста угорсько-єврейського походження, мецената, філософа, прихильника теорії відкритого суспільства, противника «ринкового фундаменталізму», продовжувача ідей К. Поппера, автора статей і книг: «Вік помилок: наслідки війни з тероризмом», «Алхімія фінансів», «Джордж Сорос про глобалізацію», «Відкрите суспільство: реформування глобального капіталізму» та інших. Довідка. Мережу фундацій Сороса складають понад 30 національних організацій. Вони діють в Албанії, Азербайджані, Болгарії, Боснії і Герцеговині, Вірменії, Гаїті, Грузії, Гватемалі, Естонії, Казахстані, Киргизстані, Латвії, Литві, Македонії, Молдові, Монголії, Південно-Африканській Республіці, Польщі, Румунії, Словаччині, Словенії, Таджикистані, Угорщині, Узбекистані, Україні, Хорватії, Чехії, Югославії та інших країнах. В Україні з 1990 р. діє Міжнародний фонд «Відродження». Благодійні фонди Сороса діють у більш ніж 50 країнах по всьому світу: Східній Європі, країнах СНД, Африці, Латинській Америці, Азії та США.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека