У цей день 8 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день офтальмології. Відзначається з 2004 р. у день народження російського офтальмолога Святослава Федорова (08.09.1927–02.06.2000 рр.). Офтальмологія (від грец. «око» і «вчення») – галузь медицини, що вивчає очі, їх анатомію, фізіологію та хвороби, а також розробляє методи лікування та профілактики очних хвороб. Завдання лікаря-офтальмолога – лікування очних хвороб, їх діагностика та профілактика. За дослідженнями вчених, людина сприймає 90% інформації з навколишнього світу через зір. На сьогоднішній день близько 285 млн чоловік у всьому світі живуть із серйозними порушеннями зору: 45 млн із них уражені сліпотою. Завдяки методам сучасної офтальмології з початку 1990-х рр. вдалося значно зменшити масштаби порушень зору в усьому світі, незважаючи на глобальне старіння населення (літні люди складають головну групу ризику з офтальмологічних захворювань). Сучасний рівень розвитку офтальмології дозволяє виявляти хвороби очей на ранніх стадіях, проводити комплекс профілактичних заходів, призначати ефективне лікування захворювань очей, використовуючи як фізіотерапевтичні та фармакологічні, так і хірургічні методи впливу.

• Міжнародний день альпінізму (День альпініста). Відзначається неофіційно щорічно, на згадку подій 1786 р., коли Мішель-Габріель Паккард та Жаку Бальма першими з усіх альпіністів досягли вищої точки Альп – вершини Монблан, висота якої становить 4 810 метрів над рівнем моря. Своїм святом цей день вважають не тільки підкорювачі гірських вершин, а й люди, що займаються промисловим альпінізмом. У світі з кожним роком стає все більше висотних будівель, і такі фахівці можуть помити вікна і фасади, провести їх фарбування та ремонт, прибрати сніг і бурульки, змонтувати кондиціонер і виконати інші операції на даних спорудах, де застосування будівельних лісів неможливе.

• Всесвітній день кішок (World Cat Day). Відзначається щорічно з 2002 р. за ініціативи Міжнародного фонду захисту тварин «Animal Welfare» з метою вшанування пухнастих домосідів та залучення уваги до проблеми безпритульних котів. Кішка, або домашня кішка (лат. Felis silvestris catus) – ссавець сімейства котячих загону хижаків, з точки зору сучасної біологічної систематики домашня кішка є підвидом лісової кішки (Felis silvestris). Домашня кішка входить до сімейства котячих, в якому розрізняють 2 підродини, 4 роди і близько 36 видів. У даний час у світі налічується близько 600 млн. домашніх кішок, виведено близько 200 порід, від довгошерстих (перська кішка) до позбавлених шерсті (сфінкси), визнаних і зареєстрованих різними організаціями. Наука про кішок має назву фелінологія (від латин. «felinus» – «кішка» і грец. «logos» – «наука»).

• День військ зв’язку Збройних Сил України. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 154/2000 від 01.02.2000 р. Відзначається на згадку 8 серпня 1920 р., коли у Києві на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах. Тим самим покладено початок історії військ зв’язку. Історія цього роду війска славетна. Подвиг зв’язківців у роки Другої світової війни високо оцінений державою – близько 600 частин зв’язку нагороджені державними нагородами, понад 200 з них – двічі, 58 частинам присвоєні найменування гвардійських, близько 200 частин удостоєні почесних найменувань, 329 військових зв’язківців удостоєні звання Героя Радянського Союзу, 127 стали повними кавалерами ордену Слави, десятки тисяч нагороджені орденами та медалями. Серед героїв-зв’язківців – представники 22 національностей, у тому числі 48 українців. Військовий зв’язок – це невід’ємна складова управління Збройними Силами, його технічна основа. На сьогодні близько дванадцяти відсотків від загальної чисельності Збройних Сил – це зв’язківці, а роль військ зв’язку в досягненні постійної бойової готовності Збройних Сил виросла ще більше. Головним завданням військ зв’язку є гарантоване забезпечення управління військами в будь-яких умовах.

• 120 років від початку проведення міжнародного командного змагання в чоловічому тенісі – Кубку Девіса. Турнір закінчився 10 серпня. Довідка. Сьогодні Кубок Девіса (англ. Davis Cup) – найбільші міжнародні командні змагання в чоловічому тенісі. Проводяться щорічно Міжнародною федерацією тенісу. Команди тенісистів із різних країн проводять матчі між собою з вибуванням команди, що програла, з турніру. Еквівалент Кубку Девіса серед жіночих команд – Кубок Федерації. До Вашого відома. У нагороду перший переможець турніру отримав срібний кубок, пожертвуваний організаторам першого матчу студентом Гарвардського університету Дуайтом Філлі Девісом, на той час уже двічі чемпіоном США – спочатку в парному, а потім – і в одиночному розряді. Вигравши на батьківщині все, що можливо, Дуайт вирішив стати кращим у світі. Спочатку турнір мав назву Кубок Міжнародної федерації лаун-тенісу. З 1945 р. змагання стали називатися командною першістю за Кубок Девіса, або просто Кубком Девіса.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека