У цей день 6 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї (День Хіросіми). Відзначається в день бомбардування японського міста Хіросіма. 6 серпня 1945 р., о 8 год. 15 хв., після візуального прицілювання з висоти 10 тис. м., на Хіросіму була скинута атомна бомба Little Boy («Малюк») з урановим зарядом, тротиловий еквівалент якого становив близько 20 тис. тонн. Бомба вибухнула на висоті 600 м. У радіусі 4-х км від епіцентру вибуху протягом багатьох годин тривали пожежі. На площі 12 км2 будівлі були повністю зруйновані, з 90 тис. будинків знищено 62 тис. 9 серпня об 11 год. 01 хв. екіпаж літака-носія скинув атомну бомбу Fat Man («Товстун») із плутонієвим зарядом (тротиловий еквівалент 20 тис. тонн) на місто Нагасакі. Вбито та пропало безвісти понад 73 тис. осіб, пізніше від опромінення та поранень померли ще 35 тис. чоловік. Понад 50% постраждалих були вражені опіками, до 30% отримали пошкодження від ударної хвилі, 20% зазнали дії опромінення. Пожежі знищили більшу частину будівель. Під час бомбардування миттєво загинуло 70 000 жителів Хіросіми та 60 000 жителів Нагасакі. З серпня по грудень 1945 р. загальна кількість померлих від ран і хвороб, викликаних радіацією, склала близько півмільйона людей в обох містах. Хіросіма стала символом боротьби проти зброї масового знищення. День Хіросіми став відзначатися міжнародним співтовариством як Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї.

• Міжнародний день «Лікарі світу за мир». Відзначається за рішенням виконкому Міжнародного руху «Лікарі світу за запобігання ядерної війни». Ця організація виникла у 1980 р. у Франції в результаті відокремлення від іншої знаменитої міжнародної організації «Лікарі без кордонів». Об’єднує в своїх лавах понад 200 тис. лікарів у десятках країн світу, і число її прихильників продовжує зростати. Організація діє в 12 країнах світу, включаючи найбільші та значущі в політичному й економічному плані держави. Організація «Лікарі світу за запобігання ядерній війні» – лауреат Нобелівської премії за 1985 р. Дата трагедії Хіросіми (06.08.1945) і необхідність медичної допомоги на полі військових дій були причиною для затвердження пам’ятного дня, щоб учергове нагадати людству, що може статися від рук самої людини, які трагедії розгортаються у зв’язку зі створенням ядерної зброї та зброї в цілому. Якихось спеціальних заходів у цей день лікарі не проводять. Завданням медиків є просвітницька діяльність та роз’яснення тієї жахливої загрози, яку для генофонду людей являє радіація та її використання у військових цілях.

• 6–9 серпня — 75 років від дня атомного бомбардування японських міст Хіросіма та Нагасакі збройними силами США. Довідка. Під час бомбардування миттєво загинуло 70 000 мешканців Хіросіми та 60 000 мешканців Нагасакі. З серпня по грудень 1945 р. загальна кількість тих, які померли від ран і хвороб, спричинених радіацією, склала близько півмільйона чоловік в обох містах.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека