У цей день 1 квiтня

 

  У свiтi:
• Латиною назва місяця «augustus» походить імені римського імператора Октавіана Августа. Цю назву він отримав у 8 році до н. е. Давньоруська назва місяця – «серпень» (від слова «серп»). Так само він називається в українській і польській мовах.

Цього місяця прибирають хліб. Величали серпень ще «густирем», «приберихою-припасихою», «загравою» (від яскравих холодних зорь), льонорастом (льон розстеляють на росяні луки). У білоруському це «жнівень» (місяць жнив).

Тривалість дня – понад 15 годин. Середня кількість опадів – 68 мм. Перша половина місяця – спекотне літо, друга половина – першоосіння, нестійка, хоча ще і тепла погода – з 20-х чисел середня добова температура перейде на позначку нижче +15°С. З 2 серпня ніч холодна і вода холодна. Кінець купального сезону. 14 серпня відлітають перші птахи. З 19 серпня погіршується погода. З 27 серпня починаються холодні ранки. Останні дні серпня спекотніші за червневі та липневі дні. Серпень літо кінчає.

• 1–7 серпня — Всесвітній тиждень грудного вигодовування (World Breastfeeding Week). Відзначається щорічно в ознаменування Інночентійської декларації ВОЗ та ЮНІСЕФ, прийнятої у серпні 1990 р. для охорони, заохочення та підтримки грудного вигодовування. Проводиться більш ніж у 120 країнах світу з метою інформування жінок про користь грудного вигодовування для здоров’я дитини, зниження рівня захворюваності та смертності дітей першого року життя, післяпологових ускладнень, – поліпшення репродуктивного здоров’я жінок. Тривале годування материнським молоком – одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров’я малюка не лише протягом періоду грудного вигодовування, а й у наступні періоди життя.

• День пам'яті святої Макриди (Макрини Кападокійської). Народна назва – «Мокринин день». Передував святу Іллі. За народним уявленням, день Мокрини – останній день літа, закінчувалися літні втіхи (після Іллі заборонялося купатися). За цим днем прогнозували, якою буде осінь. Якщо на Мокрину зранку йтиме дощ, то початок осені буде дощовим; задощить опівдні – дощовою буде середина осені; якщо ж дощ упаде надвечір, то з дощами буде кінець осені. Святій Мокрині моляться за здоров’я своє та близьких. Жінки просять покровительку подарувати мир і благополуччя їхньому дому, щасливе життя з чоловіками.

• 45 років від дня підписання у Гельсінки підсумкового документу Наради з безпеки та співробітництва у Європі (сьогодні – Організація з безпеки і співробітництва в Європі) – Гельсінського заключного акту. До Вашого відома. Документ містить міждержавні домовленості у міжнародно-правовій, військово-політичній, економічній, гуманітарній сферах.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека