У цей день 14 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день донора крові (World Blood Donor Day). Заснований у травні 2005 р. за ініціативи Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародного союзу переливання крові за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я. Відзначається 14 червня, оскільки саме в цей день, у 1868 р., народився австрійський лікар, лауреат Нобелівської премії Карл Ландштейнер, який у 1900 р. виявив групи крові А, В, О, а 2 роки потому його учні відкрили четверту групу – АВ. Донором може бути кожна здорова людина у віці від 18 до 60 років.

• День працівників легкої промисловості. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 285/94 від 9.06.1994 р. у другу неділю червня як професійне свято працівників галузі. Легка промисловість – сфера, яка має задовольняти різноманітні повсякденні та життєво необхідні потреби кожного споживача. Вона завжди була важливою складовою індустріального потенціалу України. Традиційно в Україні до легкої промисловості відносять: текстильну, швейну, шкіряно-взуттєву, хутряну, галантерейну промисловість.

• Міжнародний день блогера. Відзначається неофіційно за ініціативи блогерів з 40 країн світу з 2004 р., вважається символом дружніх стосунків між користувачами LiveJournal із різних країн. 14 червня кожен блогер може опублікувати у себе на сторінці повідомлення про солідарність з іншими авторами Інтернет-щоденників. Першим блогом вважається сторінка Тіма Бернерса-Лі, де він, починаючи з 1992 р., публікував новини. Більш широке поширення блоги отримали з 1996 р. Громадська думка, сформована, серед іншого, обговореннями в блогах, давно стала потужним важелем для політичних і соціальних змін у всьому світі.

• День Усіх Святих – День пам’яті Всіх Святих. Святкування цього дня припадає на першу неділю після свята Трійці. Всі Святі невипадково згадуються через тиждень після Трійці – в день П’ятидесятниці народилася Церква. Скільки загалом святих у християнстві – невідомо. У святцях близько 2 000 імен святих. Перша неділя після П’ятидесятниці присвячується Церквою пам’яті всіх святих – і поіменно відомих Церкві, й відомих лише самому Богу. Залежно від подвигів святих Православна Церква розділяє їх за ликами святості: апостоли (учні Христа), рівноапостольні (святі, подібні апостолам, які попрацювали в наверненні до Христа цілих країн і народів), пророки, святителі (патріархи, митрополити, архієпископи, єпископи), преподобні (уподібнені Господу – святі, що прославилися в чернечому подвигу), мученики (ті, хто зазнали страждання і смерті в ім’я Христове, за православну віру), великомученники, преподобномученики, священномученики, безсрібники (святі, які відмовилися від багатства заради Христа, лікарі, які не брали платні за свою працю), юродиві заради Христа (подвижники, що добровільно прийняли на себе образ божевільних), сповідники (ті, хто багато постраждав за Христа, але уникнув мученицької смерті), страстотерпці (загиблі від рук убивць і злодіїв; шанується особливий характер їхнього подвигу – беззлобіє та непротивлення ворогам), праведні (миряни і священнослужителі з білого духовенства, шановані за праведне життя). Поняття «святість» – важковизначне, але святими іменують людей, які більше від інших наблизилися до Божественного світу, хоча при цьому вони і зберігають природні людські слабкості та недоліки. Але головне в них – це енергія пошуку та широта погляду на світ, перетворення його своєю діяльністю і прикладом.

• 175 років від дня народження Івана Васильовича Лучицького, українського і російського історика-медієвіста, який досліджував переважно історію країн Європи. Помер 22 серпня 1918 року.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека