У цей день 1 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день захисту дітей (International Children’s Day). Проводиться за рішенням Міжнародної демократичної федерації жінок, прийнятий у листопаді 1949 р., уперше був відзначений у 1950 р. Відповідно до Женевської декларації про права дітей, прийнятій у 1924 р., була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини прийнята 20 листопада 1959 р. і проголошувала рівні права дітей у галузі виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного та духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, соціального походження, майнового стану тощо, а 20 листопада 1989 р. ООН затвердила Конвенцію про права дитини, яку підписала 61 країна. 13 липня 1990 р. Конвенцію ратифікували в СРСР. У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому тлі, який символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані постаті – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські постаті символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ нашого спільного дому.

• День захисту дітей. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 568/98 від 30.05.1998 р. Дитина – людина, яка не досягла дорослого віку. В українській мові існує така градація етапів розвитку дитини залежно від її віку: немовля (до 1,5 року); малюк (1,5–6 років); хлопча/дівча (7–10 років); підліток (11–12 років); юнак (13–19 років); парубок/дівчина (20 років). За традицією, вважають, що людина лишається дитиною до 13–16 років. Дітей, які не досягнули повноліття, називають неповнолітніми. У різних країнах вік, після досягнення якого людина стає повнолітньою, різний. Та, переважно, це 18 років, як і в Україні.

• Всесвітній день батьків (Global Day of Parents). Проводиться за рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 17.10.2012 р. № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа «на честь батьків у всьому світі». 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі та значення батьків для всіх поколінь.

• Всесвітній день молока (World Milk Day). Відзначається з 2001 р. за пропозицією Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН. Мета свята – популяризація молока та молочних продуктів серед людей, а також інформування населення про діяльність, пов’язану з молоком і молочним виробництвом. Нині молоко входить до складу багатьох продуктів, які використовує людина, а його виробництво стало великою галуззю промисловості.

• День вшанування єпископа Іоанна Готфського (VII ст.). Народна назва свята – Іван Довгий. У народі Іванів день прозвали Довгим за те, що в цьому місяці довгі дні. Як тільки в цей день сходило сонце, землероби виходили на ниву, котили навколо неї сплетені з молодої верби колеса і примовляли, щоб нива була густою і колосистою. Початок літа. Саме з цього часу з'являються перші ягоди і гриби, а на полях колоситься жито. Згідно з народними віруваннями, з 1 червня «весна потом умивається, чесному народу у пояс кланяється, на червоне літо з-під білої руки дивиться».

• 40 років від дня, коли розпочав мовлення цілодобовий кабельний канал новин CNN – Cable News Network. До Вашого відома. Під час створення каналу нововведенням було те, що найважливіші події транслювалися в прямому ефірі, а не у вечірній прайм-тайм, як на інших каналах. Сі-Ен-Ен першою почала цілодобове мовлення.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека