У цей день 30 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день боротьби проти астми. Заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, має щорічний характер і відзначається спільно зі Всесвітнім днем хворого на алергію. Під алергією розуміють підвищену чутливість організму до дії чинників навколишнього середовища. У свою чергу, алергія тягне за собою дуже багато захворювань, зокрема, астму. За даними досліджень, сьогодні більш ніж 40% населення Землі мають ті чи інші ознаки алергії. Кожна 3-тя людина хвора на алергічний риніт і майже кожна 10-та – на бронхіальну астму. Бронхіальна астма (від грецького – «важке дихання, задишка») – хронічне захворювання, при якому в стінці бронху розвивається запалення, яке найчастіше виникає в результаті дії алергенів та інших речовин. Головними симптомами бронхіальної астми є епізоди задишки, свистячі хрипи, кашель і закладеність у грудній клітці. Приступ задухи – найбільш типовий симптом астми. Приступу задухи може передувати аура нападу, що виявляється чханням, кашлем, ринітом, кропив’янкою. Між нападами у хворих може не спостерігатися ніяких ознак хвороби.

• Велодень. Відзначається як неофіційне свято велосипедистів України, Білорусі та Росії наприкінці травня, зазвичай у суботу в останніх вихідних травня. Основний принцип проведення Велодня – збір колон по районах. Це дозволяє збирати дуже велике число учасників. Попередниками Велодня були велопробіги «На велосипеді – на роботу!», які проводилися з 2004 р. у Києві ентузіастами велоруху та акція в Дніпрі «День поваги до велосипедистів» 2004 р. Метою акції було привернення уваги громадськості та влади до проблем велосипедистів. Мета Велодня – самоорганізація велосипедистів і популяризація здорового та активного способу життя, велосипеда як екологічної альтернативи міському автомобілю, створення цивілізованих умов для велосипедистів. Емблемою Велодня є силует людини, що піднімає велосипед над головою. Кольори Велодня – білий та зелений.

• День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 563/99 від 25.05.1999 р. в останню суботу травня. У даний час у сфері видавничої діяльності в Україні діє близько 6 000 підприємств, де працює більш ніж 45 тис. чоловік (від продавців у книгарнях і кіосках до керівників великих видавничих центрів і медіамагнатів) і остання субота травня – свято для кожного з них. Першою українською друкарнею можна вважати краківську друкарню Швайпольта Фіоля, в якій у 1491 р. з’явилися перші книги, надруковані кирилицею. Першу друкарню в Україні заснував у Львові Іван Федоров (Іван Фёдараў, Іаан (Ян) Федарóвіч).

• 65 років від дня народження Колма Тойбіна, ірландського письменника, журналіста, літературного критика, автора романів «Південь», «Історія ночі», «Бруклін», «Майстер», книг оповідань «Матері та сини», «Взірцева сім’я» та інших.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека