У цей день 16 березня

 

  У свiтi:
• День Європи. Відзначається в Україні згідно з Указом президента №339/2003 від 19.04.2003 р. у третю суботу травня. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. День Європи – щорічне свято миру і єдності в країнах Європейського союзу та Ради Європи, символ започа-ткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Відзначення Дня Європи в Україні − важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до тради-цій і цінностей Європи. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є: форму-вання позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайо-млення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями; популяризація загального європейського культурного надбання серед громад-ськості, зокрема, молоді; залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС; поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

• День біографів (Biographers Day). Відзначається в день першої зустрічі Семюела Джонсона (1709–1784 рр.) зі своїм біографом Джеймсом Босуеллом (1740–1795 рр.), наслідком чого у 1791 р. опублікована двотомна праця «Життя Семюела Джонсона». Слово «біографія» походить від двох давньогрецьких слів – «життя» і «пишу». Іншими словами, біографією називають життєпис людини, створений іншою людиною або кількома людьми. У більшості випадків біографія стає найпершим джерелом інформації, яку ми хочемо отримати про людину. Завдяки біографу майбутні покоління не лише дізнаються про деталі, яскраві моменти історії існування знаменитості, але і зможуть перейнятися духом епохи, в якій жив герой документальної публікації, а також усвідомити важливість ролі, яку відігравав останній в історичних подіях свого часу.

• День науки. Відзначається в Україні згідно з Указом президента № 145/97 від 14.02.1997 р. у третю суботу травня як професійне свято працівників науки. Цей день – професійне свято, передусім, працівників Національної академії наук України, до якої належать 168 наукових установ і 46 організацій дослідно-виробничої бази. Загальна кількість працюючих в НАН України складає близько 37,5 тис. чоловік, у тому числі 18,3 тис. наукових працівників. Серед них 2 530 докторів наук і 7 603 кандидата наук. Крім того святкування Дня науки проводиться в багатьох вищих навчальних закладах нашої країни. Наука – сфера діяльності людини, спрямована на одержання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи чи суспільства тощо) нових знань про навколишній світ. Основою науки є збір, онов-лення, систематизація, критичний аналіз фактів, синтез нових знань або узагальнень, які описують природні чи суспільні явища, що досліджуються, та (або) дозво-ляють будувати причинно-наслідкові зв’язки між явищами і прогнозувати їхній пере-біг. Наука – це поступовий процес розширення відомих людству меж, відсування меж невідомого. Загалом галузі науки, зазвичай, класифікують за двома головними напрямками: природничі науки вивчають природні явища; суспільні науки – людську поведінку, мислення та суспільство. За межами цієї класифікації залишилися точні, або формальні науки – математика, логіка, інформатика, які вивчають взаємозв’язки елементів уявних сконструйованих систем. За співвідношенням із практикою виді-ляють: фундаментальні науки, безпосередньо не орієнтовані на отримання практичної користі, прикладні, націлені на безпосереднє практичне використання наукових результатів.

• 115 років від дня народження Генрі Джейнса Фонда, американського актора театру та кіно, засновника акторської династії Фонда, лауреата кінопремії «Оскар», автора книги спогадів «Моє життя». Фільмографія: «Грона гніву», «Дванад-цять розгніваних чоловіків», «Одного разу на Дикому Заході», «Єзавель», «На золотому озері» та інші. Помер 12 серпня 1982 р.

• 35 років від дня, коли в СРСР вийшов Указ Президії Верховної Ради СРСР «Про посилення боротьби з пияцтвом», що стало початком антиалкогольної кампанії в СРСР, метою якої була боротьба з пияцтвом, зміцнення громадського по-рядку та трудової дисципліни.

  На Днiпропетровшинi:
• 135 років тому (1885 р.) у м. Катеринославі народився Микола Михайлович Стасюк, член першого українського уряду та Центральної ради, видатний кооператор, письменник і мемуарист.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека