У цей день 28 квiтня

 

  У свiтi:
• Всесвітній день охорони праці (International Labour Organization, ILO, МОП), або Всесвітній день безпеки і здоров’я на робочому місці (World Day for Safety and Health at Work). Мета дня – привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування куль-тури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому мі-сці. Ця дата заснована Міжнародною організацією праці (International Labour Organization). Ідея виникла у 1989 р., коли американські та канадські робочі впе-рше відзначили День пам’яті загиблих, травмованих, тяжко хворих товаришів по роботі. Щорічно в світі реєструється близько 260 млн випадків професійних за-хворювань. Економічні втрати внаслідок професійних захворювань складають близько 4% національного валового продукту. За оцінкою МОП із 2,34 млн смер-тей на робочому місці 321 тис. відбувається внаслідок нещасного випадку. При-чиною 2,02 млн смертельних випадків у світі (або 5 500 смертей на день) є різні види професійних захворювань. Щороку Всесвітній день охорони праці присвя-чується проблемам, які стоять перед МОП, і проводяться під різними гаслами.

• День охорони праці. Відзначається в Україні щорічно у Всесвітній день охорони праці відповідно до Указу президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 р. «Про День охорони праці» В Україні щороку реєструється від 5 до 8 тис. професійних захворювань і до 10,5 тис. нещасних випадків на виробницт-ві. Протягом майже всього періоду незалежності України рівень виробничого тра-вматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворо-тній процес. У деяких галузях виробництва зростання кількості загиблих у розра-хунку на 1 000 працюючих становить: у вугільній галузі – 61%, у соціально-культурній сфері – 84%, в енергетиці – 43%, на підприємствах зв’язку – 80%, у газовій та деревообробній промисловості – більш ніж у 2 рази. Тому проблема збереження здоров’я та життя працездатних громадян має особливе значення.

• Радуниця. Батьківський день. День поминання покійних (дев’ятий день після Великодня; вівторок другого тижня після Великодня). В українській традиції є поминальним за померлими родичами. Інші назви – «Проводи» (також: «Радовниця», «Радуниця», «Гробки», «Діди»). Радоницею цей день названо в ознаменування радості живих і покійних про Воскресіння Христове. Регіональни-ми назвами є такі: «гробки» і «могилки» – Центральна Україна, Поділля і Волинь; «Радовниця» – Полісся, особливо райони Київщини та Чернігівщини, суміжні з Білоруссю; «поминки», «проводи», «проводки» – Наддніпрянщина і Південна Ук-раїна. В батьківські дні православні християни відвідують храми, в яких здійс-нюються заупокійні служби. Радониця (28 квітня) і Троїцька субота (6 червня) – головні батьківські дні цього року. Назва походить до слів «рід» і «радість» і спо-нукає християн, сумуючи за померлими, одночасно радіти їхньому народженню для вічного життя.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека