У цей день 15 квiтня

 

  У свiтi:
• Міжнародний день культури (World Day of Culture). Заснований за ініціативи Міжнародної Ліги захисту культури у 1998 р. на честь прийняття 15 кві-тня 1935 р. міжнародного договору «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який став відомий у міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха. М.К. Реріх сприймав культуру як одну з головних рушійних сил людсько-го суспільства на шляху до вдосконалення і вважав, що з її допомогою люди всього світу різних національностей і віри можуть об’єднатися в єдине ціле, але лише в тому випадку, якщо її берегтимуть і розвиватимуть. У 1914 р. він зверну-вся до урядів країн, які вели військові дії, з пропозицією забезпечити збереження культурних цінностей шляхом укладення відповідної міжнародної угоди. У 1929 р. Реріх опублікував проєкт договору про захист культурних цінностей, супроводи-вши його зверненням до урядів і народів усіх країн, який і було підписано у 1935 р. На згадку події проводять різноманітні заходи і обов’язково піднімають Прапор Миру.

• День працівників карного розшуку. Відзначається щорічно на згадку 15 квітня 1919 р., коли Декретом Раднаркому «Про організацію судово-карного ро-зшуку» в Україні створена секція судово-карного розшуку. В лютому 1920 р., кар-ний розшук об’єднався з загальною міліцією, перейшовши у відомство НКВД. У 2001 р. карний розшук перейменували на Департамент карного розшуку МВС Ук-раїни. Служба карного розшуку – оперативна служба органів внутрішніх справ у деяких країнах колишнього Радянського Союзу, у завдання якої входить попере-дження, припинення, розкриття злочинів, які готуються, або вже скоєних злочинів загальної кримінальної спрямованості, розшук осіб, які переховуються від слідс-тва та суду, безвісті зниклих громадян, встановлення осіб неопізнаних трупів. Обов’язки співробітників карного розшуку нині – пошук і затримання злочинців, попередження та розкриття злочинів. Карний розшук України – одна з найважли-віших служб поліції, обов’язком якої є здійснення оперативно-розшукових та ін-ших заходів із метою запобігання, припинення та розкриття злочинів, а також ро-зшуку злочинців. В Україні оперативно-розшукова діяльність (ОРД) регламенту-ється Законом «Про оперативно-розшукову діяльність» (1992 р.) і відомчими пі-дзаконними актами.

• День екологічних знань. Відзначається з 1992 р., коли на Конферен-ції ООН в Ріо-де-Жанейро, де обговорювалися проблеми навколишнього сере-довища, було підкреслено величезне значення екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства. В Україні відзначається з 1996 р. щорічно. Головна мета – просування екологічних знань і формування екологічної культури населення, інформування громадськос-ті про стан справ у галузі екологічної безпеки та стан довкілля, виховання і підго-товка громадянина, який вміє мислити екологічно.

• 140 років від дня народження Макса Вертгеймера, австрійського фі-лософа і психолога, одного із засновників гештальтпсихології, автора праці «Продуктивне мислення». Помер 12 жовтня 1943 року.

  На Днiпропетровшинi:
• 95 років тому (1925 р.) у с. Костромочка Дніпропетровської області народився Григорій Гордійович Шишко, художник.


 

Архiв календаря

 Сiчень  Лютий  Березень  Квiтень  Травень  Червень  Липень  Серпень  Вересень  Жовтень  Листопад  Грудень 

49047, г.Днепропетровск, ул.Савченко,10 Тел./факс:(0562) 42-31-19 E-Mail: library@libr.dp.ua

Copyright  ©  2000-2010 Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека